nahoru

Nová bondovka se bude jmenovat Spectre. Objeví se v ní Christopher Waltz a Monica Bellucci

4. prosince 2014 • 13:25
V nové bondovce se vedle Daniela Craiga mimo jiné objeví Christopher Waltz a Monica Bellucci
V nové bondovce se vedle Daniela Craiga mimo jiné objeví Christopher Waltz a Monica Bellucci
• foto: 
ČTK

Nový film o britském agentu Jamesi Bondovi se bude jmenovat Spectre (Přízrak). Kulisami natáčení, které začne v pondělí, bude například Řím, Mexiko, rakouské Alpy či Maroko. Premiéra bude v Británii 25. října 2015. Oznámil to dnes režisér této již 24. bondovky Sam Mendes.

Po boku Daniela Craiga, jenž v posledních letech ztvárňuje hlavního hrdinu, diváci uvidí v dalších například Christopha Waltze a Andrewa Scotta. Scott na sebe naposledy upozornil v úloze padoucha Moriartyho v britském televizním seriálu Sherlock. Novými "bondgirls" jsou Lea Seydouxová známá například z francouzského filmu Život Adele oceněného v Cannes a Monica Bellucciová. Menší roli získala i zpěvačka Rihanna.

Režie se Mendes ujal, přestože po premiéře předcházející bondovky Skyfall z roku 2012 prohlásil, že nebude natáčet další, protože mu jeden Bond stačí. Studiu se ho ale nakonec podařilo přesvědčit. Také pro scénář získalo Johna Logana, který byl při tvorbě předchozí veleúspěšné bondovky.

Skyfall natočený v londýnském filmovém studiu Pinewood se stal dosud komerčně nejúspěšnějším filmem o agentovi 007. Dosáhl celosvětových tržeb více než 1,1 miliardy dolarů (24,7 miliardy korun).

 

Po natočení Skyfall Craig kývl na to, že bude účinkovat v dalších dvou bondovkách. Skyfall byla třetí snímkem o Bondovi s Craigem v hlavní roli po snímcích Casino Royale a Quantum of Solace. Jeho pátá, a pravděpodobně poslední bondovka by měla jít do kin v roce 2018.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější