nahoru

Když skupina Olympic hrála normalizačním komunistům, poslechněte si

ref21. ledna 2014 • 08:00
Olympic
Olympic
• foto: 
ČTK

V polovině 70. let minulého století probíhalo v bývalém Československu období nejtvrdší komunistické normalizace. Kdo nesouhlasil s okupací sovětskými vojsky a husákovským totalitním vedením, nemohl dělat svoji práci. Mnozí se proto raději přizpůsobili.

Internetová stránka www.pribehrozhlasu.cz poskytuje v tomto směru pro studium naší historie mnoho zajímavých ukázek. Například za rok 1974 je zde kromě otevření pražského metra v květnu a srpnového požáru Veletržního paláce v hlavním městě, i ukázka z tehdejší hudební propagandy. Rozhlas totiž opět vysílal budovatelské a sovětské písně, jen je občas zahalil do modernějšího stylu. V roce 1974 na podobnou spolupráci přistoupila i slavná skupina Olympic. Poslechněte si píseň Kamarádi, kde hudební doprovod obstaral právě Olympic, zpívá vokální soubor Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže, který se jmenoval Planety. Nahrávka pochází z prosince 1974.

480p 360p 240p
OlympicVIDEO Český rozhlas / foto ČTK

ref


Klíčová slova: reflex


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,100
29,220
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější