nahoru

Berlín: Zastřelený uprchlík, co bral právo do vlastních rukou

Jiří X. Doležal29. září 2016 • 16:30
Policejní zásah v berlínské čtvrti Moabit
Policejní zásah v berlínské čtvrti Moabit
• foto: 
Profimedia.cz

V noci na Svatého Václava zastřelila německá policie v Berlíně jednoho imigranta, který chtěl nožem zabít jiného imigranta, který mu zneužíval dceru. Dle blízkovýchodních mravů tedy otec oběti nečekal na soudní rozhodnutí a chtěl vykonat spravedlnost nožem.

Od počátku migrační krize se realisté, zvláště pak lidé, kteří měli s muslimskými zeměmi nějaké osobní zkušenosti, báli začleňování imigrantů do naší západoevropské kultury, která se v mnohých aspektech lidského života chová úplně jinak než ta blízkovýchodní. Den před svatováclavským svátkem to imigranti potvrdili činem.

Incident v berlínské čtvrti Moabit popsal list Tagesspiegel, a jde z něj strach - by´t je lidsky docela pochopitelný. Ukazuje totiž, jak jsou imigranti kulturně odlišní, a jak jejich pobyt v naší západní civilizaci přináší doslova střety kultur. Střety, které musí končit policejní střelbou a mrtvými, aby se Evropa brzy neproměnila v Blízký Východ.

Mezi uprchlíky ze jmenované čtvrti došlo k poměrně zásadní záležitosti: Sedmadvacetiletý uprchlík je podezřelý z toho, že pohlavně zneužíval osmiletou dceru jiného, devětadvacetiletého uprchlíka. On však není tím mrtvým, mrtvý je otec dívky: Když policie pedofila, který jeho dceru měl zneužívat, v poutech nakládala do auta, nečekal na soud.

Krevní msta mezi imigranty

Místo toho, aby - jak je v Evropě zvykem - nechal výkon spravedlnosti nad pedofilem justici, vytáhl nůž. A na spoutaného pedofila se vrhl s výkřikem „Tohle nepřežiješ“. Zcela v duchu zásad chování a mravních kodexů oblastí, odkud se k nám uprchlíci hrnou. Policisté útočníka pochopitelně zastřelili.

Incident se zdá být banální, zdá se, že jde o zločin, který je jednoznačně kriminální, nemá žádná „imigrantská“ specifika - až na to, že se jednalo o migranty. Ale to je opravdu jenom zdání. To, co v Berlíně proběhlo, je naopak zcela zásadní střet kultur. V té naší zločiny trestá soud, v té, odkud uprchlíci přišli, se rodinná čest brání nožem. Takže předpokládám, že podobné incidenty, kdy bude naše policie bránit násilí či krevní mstě mezi imigranty, budou přibývat.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,400
20,570
28,790
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře