nahoru

Filmy ve Varech: Lovec jelenů - Vietnam, válka a ruská ruleta v zajeteckém táboře. Tenhle skvělý film prostě musíte vidět v kině

red1. července 2018 • 06:00
1080p720p360p
Filmový festival Karlovy Vary: Lovec jelenů - Vietnam, válka a ruská ruleta v zajeteckém táboře. Skvělý film, který prostě musíte vidět v kině.
• video: 
reflex.cz

Svatba, vojna a ruská ruleta. To jsou hrací karty režiséra Michaela Cimina ve slavném protiválečném dramatu s Robertem De Nirem, Christopherem Walkenem a Meryl Streepovou.

Ocitáme se na ortodoxní svatbě kdesi na venkově v Pensylvánii. Seznámíme se tu se třemi kamarády z hutí i jejich láskami, účastníme se jejich tradic, včetně lovu na jelena. A pak už mladíky čeká cesta na válečná pole ve Vietnamu. Setkávají se až v zajateckém táboře, kde je dozorci nutí hrát ruskou ruletu proti sobě samým. Lovec jelenů představuje mistrovské zpracování vietnamského syndromu. Zároveň jde o brilantní filmovou podívanou: režisér i kameraman Vilmos Zsigmond jsou zde na vrcholu formy.

Ocenění: Film má pět Oscarů a další čtyři nominace.

Lovec jelenů

Režie: M. Cimino / USA, VB 1978

Film můžete vidět v pondělí 2.7. od 21:00 v Karlovarském městském divadle a v sobota 7.7. od 18:30 v Kongresovém sále hotelu Thermal.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,090
29,080
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější