nahoru

Affleckova partička o Přízraku: Duchové jsou skvělí pomocníci při vyprávění

Veronika Bednářová3. července 2017 • 12:25
720p360p
Trailer k filmu Přízrak.
• video: 
KVIFF

Druhý KVIFF Talk včera obsadili nám už dobře známí tvůrci experimentálního filmu Přízrak režiséra Davida Loweryho, producenti Toby Halbrooks a James M. Johnston, kteří se do Varů vrátili po čtyřech letech. Do diskuse, kterou moderoval publicista Scott Feinberg z The Hollywood Reporter, často vstupoval i oscarový herec Casey Affleck, který je naopak ve Varech poprvé.  

Affleck, který na slavnostním zahájení letošního ročníku převzal Cenu prezidenta festivalu, filmu Přízrak i celému tvůrčímu kolektivu z Texasu totiž věří, a proto s nimi chce pracovat i dál.

Lowery, Halbrooks a Johnston a Affleck se při týmové práci setkali už při natáčení filmu Ain’t Them Bodies Saints, který byl za osobní účasti režiséra a producentů uveden v roce 2013 i v Karlových Varech.

I Affleck si na svoje první setkání s texaskou partou pamatuje velmi dobře: „Když jsem dostal scénář krimi Ain’t Them Bodies Saints, líbil se mi hlavně proto, že měl hodně unikátní, neobvyklý, tvůrčí hlas. Setkali jsme se pak s těmahle klukama na schůzce v restauraci a věřte mi, v Hollywoodu chodím na schůzky často – tedy ne že bych z toho měl tolik práce, ale je to součástí mých hereckých povinností - nicméně v Hollywoodu většina lidí jednoduše nevypadá jako tihle kluci. Byli mi hrozně sympatičtí. A tak se to stalo, tu roli jsem rád přijal a bylo mi jedno, za jakých podmínek.“

Oba producenti, James M. Johnston i Toby Halbrooks, se s Lowerym znají už skoro dvacet let, na což zavzpomínal dlouhovousý James: „Pamatujeme si ještě na dobu, kdy v Texasu existovaly lokální filmové časopisy a tam si jednoho dne dal David malý inzerát s tím, že hledá spolupracovníky pro natáčení svého prvního filmu v domě svých rodičů. Byl jsem jedním z mála lidí, kteří se přihlásili a pak na natáčení každý den taky přišli.“

Skupina, která si říká Sailor Bear, tvrdí, že nejsou skutečnými producenty, spíš kamarády, kteří se vzájemně snaží financovat projekty, co jim připadají zajímavé.

Affleck se pak ohradil proti nařčení, že hrát v Přízraku není zrovna herecký sen. Vždyť strávil většinu času pod prostěradlem, často nebyl vidět, třicetistránkový scénář měl jen minimum dialogů... „ A víte co? Dialogy jsou strašně přeceňované... Už mám těch tradičních dialogů vlastně dost,“ řekl Affleck a Lowery přitakal, že jedním z důvodů, proč film vznikl, je jeho pocit, že fyzické věci nejsou důležité: „Nedávno jsem se přestěhoval z Texasu do Los Angeles a vůbec se mi nechtělo opouštět náš texaský dům, hodně mi přirostl k srdci. Stěhování pro mě bylo těžké,” povzdechl si režisér, který před tím, než začala nadšená diskuse s diváky (ptali na hodně technické detaily filmu), dodal: „Mimochodem, duchové jsou skvělí pomocníci ve filmovém vyprávění. Věřím, že jednou najdu důkaz, že opravdu existují.“

Veronika Bednářová


Klíčová slova: KVIFF, Casey Affleck, Přízrak, film, festival


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Filmový festival Karlovy Vary 2018

V pátek 29. června začíná letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Další dění můžete vyčíst z průběžně aktualizovaného programu. Stejně tak aktualizujeme medailonky hlavních hvězd, které letos do Varů přijedou.

Každoročně největší starostí návštěvníků je sehnat včas festivalový pass a následně vstupenky na jednotlivé projekce. Proto jsme pro vás připravili průvodce „ jak se dostat na film“, jenž popisuje možnosti, o kterých jste možná nevěděli. Další průvodce vám usnadní shánění ubytování ve Varech, zahrnuje možnosti ubytování od luxusních hotelů po stanové městečko.

Festival v Karlových Varech má dlouhou historii, letos se uskuteční už jeho 53. ročník. Původně to přitom byla jen malá filmová přehlídka. Dnes už by se nemohl uskutečnit bez stovek dobrovolníků. A my vám také poradíme, jak díky festivalu sehnat brigádu.

Kurzy měn
25,610
21,750
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější