Komentáře

Zpět na článek

Václav Klaus má rád jihočeské selky

31 komentářů

vjjg89
2. března 2011 • 18:22
Sic chápu toho to autora článku, že má svůj názor a ani mu jej neberu... ale měl by vědět, že by tu citaci od Ladislava Bátory měl brát v metaforách a né doslova, aby to vše nějak pochopil...
Musím se zastat Václava Klause, protože podle mě má totální pravdu, když si vezmu několik věcí poslední doby...
Když si vezmu, že někteří politici chtějí zakázat KSČM, sic je plně chápu, za ty výroky co pronesly členové KSČM a co dělají, též tuze tyto výroky odsuzuji, ale ten to zákaz strany měl už být dávno ihned po revoluci a né až teď když je relativně pozdě... Když by se teď zakázaly komunisti, tak by jen posílily, protože by jim zaprvé stouply preference, za druhé, jak by se rozprchly do jiných stran či jen přejmenovaly, tak by možná již další generace neměla jasná orientační vodítka a klidně by pejmenované komunisty volila bez výčitek...Sic lidem můžem zakázat názvy či symboly, ale z myslí lidí jej jen tak nesmažem, ikdyž bychom uvalily tisíce nařízení a pokut...Tak proto je to jasný symbol toho, že Demokracie upadá, když se přirozenou cestou diskuze (či osvětou toho co dané politické styly způsobí) neumíme ubránit...
Další faktorem, který podle mě ukazuje úpadek Demokracie je, že media nám diktují, jak máme žít... viz nedávno, jak jsem poslouchal reportáž televizi Prima, kde by ten daný redaktor klidně zakázal inviduální volbu toho čím a jak budu topit ve vlastním domě/bytu a takhle bych mohl pokračovat...
Ladislava Bátoru, plně chápu, když jsem si vyhledal po tom to článku jeho články, rozhovory s ním atd... sic možná udělal chybu, když kandidoval za Národní stranu, ale plně ho chápu, že chtěl nějak upozornit ODS, že se vydala relativně špatným směrem, když změnila vyznání z Konzervativců na Neokonzervativce. Každopádně nebyl členem, jen za ní kandidoval a tak dle mého názoru by neměl být ihned linčovaný jako pes, protože, když jsem prošel dostupný materiál, tak se mi jeví jako slušný občan, který tuto zemi a národ má rád(avšak nijak extrémisticky).
georgi77
2. března 2011 • 11:20
Mohl by mi prosím nějaký konzervativec, pohybuje se jich tu dost, vysvětlit, proč radši povinná vojenská služba než profesionalní armáda? Jinak ty dvojice docela chápu, i když většinou nesouhlasím, ale u té armády ani nesouhlasím ani nechápu...
vjjg89
2. března 2011 • 17:34
Mno, když by byla povinná vojenská služba, tak sic asi částečně někde ubere, ale za to zas někde přidá... Například, že lidi budou více schopni ubránit se/více v kondici, když by něco se stalo... pak by ještě určite toto opatření zvedlo vlastenectví, že by lidi tolik nekašlaly na stát...a další faktory, sic asi relativně malý detaily, ale detaily dělají celek... aspoň podle mě.
Palopetro
3. března 2011 • 09:47
S dovolením.Když pominu délku základní služby,která by mohla být jistě kratší než dva roky,většině mladých kluků by odloučení od máminych sukní prospělo.Výrazně by ubylo bezcílně se poflakujících puberťáků,kteří nechápou,proč by se měli začít starat odpovědně o vlastní budou­cnos­t,bu­doucnost své budoucí potencionální rodiny a vlastně budoucnost této země.Od téhle mladé generace,která nepozná "útrapy každodenní buzerace",se opravdu nedá příliš očekávat.Možná to vyznívá paušálně,ale důsledky toho ,že kluci ve věku 18-19 let vojnu neabsolvují, vidíme kolem sebe na každém kroku.
georgi77
3. března 2011 • 10:32
Mám pocit, že si tu armadu moc idealizujete, nic z toho, co zmiňujete vojna mladým klukům nedá...
vjjg89
3. března 2011 • 13:13
Podle mě má pravdu, protože jak ukázala jedna studie... ten kdo poznal předem v malých dávkách diktaturu, tak ten byl na konci výzkumu více odolný proti nedemokratickým myšlenkám atd...
Palopetro
4. března 2011 • 08:10
Pokud jste se narodil v r.1977,tak jste vojnu jistě zažil na vlastní kůži.Jen bych tady prezentoval názor VK:Obávám se, že profesionalizací armády my všichni ztrácíme něco, co k životu mladých mužů po generace v dobrém i zlém patřilo. Tato zkušenost může dalším generacím v životě chybět," řekl MFD prezident. A to jsem měl svým příspěvkem na mysli.Jestli nepřinesla v tomto směru něco Vám,tak to je mi líto.Já si nemohu stěžovat.
zerovan
1. března 2011 • 21:05
bota.p
1. března 2011 • 15:33
miluji jihočešky
Palopetro
1. března 2011 • 13:08
Jihočeskejch selek je jako když nase.e,ale pražskéjch intelektuálek aby jeden pohledal.A ty ještě přefikne Rosenberg.Co tím ale sleduje dědoušek Klausův vůbec netuším.