Archív

Zpět na článek

Skandály, úspěchy - a přitom neznámá tvář. To je slavný umělec Banksy

9 komentářů

jiriydolezalostny
23. ledna 2011 • 17:33
né všecko vod něj je kůl, je to takový umění pro masy. Nic vyloženě hlubšího, inovativnějšího a nadčasovějšího to neni. Po výtvarný stránce mi to nepříde taky zas až tak zajmavý, problém je, že Banksy je prostě miláček médií, jistě, streetartistů, co dělají zajmavé věci je daleko více, ale média si pamatují jen toho Banksy­ho..­....­....­..co se týče tisíců - možná až miliónů toyů, co čmáraj po všem, jsou to trapný šm**i, ty by se měli trestat nemilosrdně. Ikdyž je Banky anonymní a zabejvá se určitejma témata, tak se z toho stávaj jen turistický atrakce, původní význam se vytrácí. Banksy za to uplně nemůže, že se prodávaj hrníčky s jeho motivama apod. Ale zase, kdyby nedělal takovej popík­...ta­k...­....­....­....­....­....­....­....­....­....­.sorry­...já se náhodou v těhle věcech vyznám dost, znám většinu jeho věcí a projektů. Některé jsou poměrně zajmavé, ale vysoké umění to není....
jiriydolezalostny
23. ledna 2011 • 17:37
většina graffiti mi příde - ostatně jako spoustě výtvarníkům a umělcům jako kýč.....Graffiti je svym strašně svobodný, ale zárověň nesvobodný, protože jsou v něm zažitá určitá klišé a postupy....většina věcí vypadá na jedno brdo­....­....­....­.tak­že..­.zále­ží, kdo graffiti uznává a neuznává........
jiriydolezalostny
23. ledna 2011 • 17:41
řada jeho věcí je velmi nápaditá, ale rozhodně nebyl první, kdo začal dělat něco podobného. Jsou to takové rádoby konceptuální vtípky, přímočaré, naprosto srozu­mitel­né..­....­.ale svět to nemění k lepšímu. Války to nezastaví apod.
placirkabodlo
24. ledna 2011 • 11:24
co je proboha vysoke umeni?
pro me to vzdycky byla predstavivost a zhmotneni te predstavivosti. a kdyz je to tak "jednoduche" jak to dela banksy, tak je to proste genialni, bez nejakeho pitvoreni se.
astmatik
23. ledna 2011 • 12:45
Tisíc tupců se podepisuje na lampy a ještě víc jich má potřeby psát články. Myslim, že v Tescu maj volný místa. Zkus to tam, Adame, třeba budeš na kase vedle Evy...
mik-23
23. ledna 2011 • 14:57
co ti osobne na clanku vadi, jsem z te tve hloupe pripominky nepochopil. Snad asi jedine to, ze te stve tva prace v Tescu. Nevim jestli na rozpoznavani toho co je a co neni umeni pouzivas 20 let starou encyklopedii, bo televizi Nova, nicmene jses ubozak, co neumi nic jineho, nez urazet snahy ostatnich rict co se deje kolem nas, i kdyz ja jsem osobne cekal z clanku trochu vic nez znamy fakta. Graffity (pripadne streetart), jakkoliv kontroverznim tematem je, je na tomhle svete brano jako umeni uz od 80tych let. Samozrejme ne vsechno se povede, stejne jako ne vsechny vtipy pana Genzera se Suchankem jsou vtipne, a ti jsou dnes povazovani za vrchol ceskeho humoru . Ovsem hlavni rozdil mezi graffity a vseho s tim spojeneho a umelou zabavou placenou at uz z reklam bo z nasich dani je fakt, ze to nekdo dela ciste ze sveho poteseni, ze svych vlastnich financi a v rozporu se zakonem a z toho duvodu musim mit k nekomu jako je Banksy diky tomu kam az to dotah respekt. Takze at to klape v Tescu, treba to jednou dotahnes na vedouciho oddeleni uzenin.
Palopetro
24. ledna 2011 • 07:38
Obzvláště krásná jsou "Banksyho díla" na nových fasádách domků,do kterých ,nevím proč,investovali jejich obyvatelé hříšné peníze,aby se pak jednoho krásného rána probudili opentlení "Banksyho" zrůdnýma vizema.Tohle je stádo tupců...
placirkabodlo
24. ledna 2011 • 11:31
pekna dila jsou taky na fasadach sidlist, kdy umelci z uradu schvali pistaciove sidliste, jinde modry mor, tam zase oranzovou choleru. zrejme podle toho jak kde zbyla barva z okapu. ale nelepsi je brizolit, na ten si nikdy nikdo nestezoval. a modre monterky.vsichni si rovni hledime vstric svetlym zitrkum, ach tam ruda zare, ano, nad kladnem
placirkabodlo
24. ledna 2011 • 11:34
error: bo = protoze > po polski

a neni ubozak, je vcelku vtipny, jenze se plete, evu mam ja, adamovi zbyde vasek.