Archív

Zpět na článek

Zúčastněte se ankety o nejlepší první větě románu!

47 komentářů

barenkastepanka
6. března 2011 • 20:47
Když byli Rút Coleové čtyři, spávala na dolní posteli palandy. Jedné noci ji probudily zvuky milování . (Rok vdovou)
myraelle
16. února 2011 • 19:02
Alfred Bester-Hvězdy, můj osud
Byl to zlatý věk, doba úžasných dobrodružství, bohatého žití a těžkého umírání...ale nikdo o tom tak nepřemýšlel.

Jack London-Tulák po hvězdách
Odjakživa jsem věděl, že znám jiné doby a jiná místa.

Milan Kundera-Nesnesitelná lehkost bytí
Myšlenka o věčném návratu je tajemná a Nietzsche jí uvedl ostatní filosofy do rozpaků:pomyslit, že by se jednou všechno opakovalo, jako jsme to už zažili a že by se to opakování ještě do nekonečna opakovalo!

Stephen King.Temná věž 1 Pistolník
Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách. (Výborná první věta a ještě lepší i jako poslední.)
silesiant
8. února 2011 • 17:36
Goscinny, Sempé - Mikulášovy prázdniny
Každý rok, chci říct loni a předloni, jelikož předtím jsem byl ještě moc malý a nepamatuju se na to, zkrátka rok co rok se tatínek s maminkou hádají, kam se pojede na prázdniny, a nakonec se maminka rozpláče a prohlásí, že pojede k mamince, a já se dám taky do breku, jelikož mám bábinku hrozně rád, ale u ní není moře ani pláž, a potom se stejně jede tam, kam chce maminka, ale ne k bábince.

Hugh Laurie - Obchodník se smrtí
Představte si, že máte někomu zlomit ruku.
micek
5. února 2011 • 13:33
"Se zpožděním, bylo už po půl desáté, začínalo zasedání vlády, a tou dobou už dávno vstali a vířili po městě prach všichni magoři, neurotici a pošuci, co jich po Praze bylo."

V. Rambousek: Protistátní román
micek
5. února 2011 • 13:29
"Se zpožděním, bylo už po půl desáté, začínalo zasedání vlády, a tou dobou už dávno vstali a vířili po městě prach všichni magoři, neurotici a pošuci, co jich po Praze bylo."

V. Rambousek: Protistátní román
zvanysek
2. února 2011 • 12:11
Všecky šŤastné rodiny jsou si navzájem podobny, každá nešťastná rodina je nešťastna svým způsobem. L. N. tolstoj, Anna Kareninová

Neodolal jsem a píšu historii svých prvních kroků do života, ačkoli bych si to mohl odpustit. F. M. Dostojevskij, výrostek
petrakam
31. ledna 2011 • 14:54
Thomas Tracy měl tygra. Byl to sice černý panter, ale co na tom, pro Tracyho to byl tygr.
alism
30. ledna 2011 • 18:16
"Květiny obstará sama, řekla paní Dallowayová" - Virginia Woolfová: Paní Dallowayová

"Červená řepa je ze všech zelenin nejvášnivější." - Tom Robbins: Parfém bláznivého tance

Alena Sedlářová
ellencherry
30. ledna 2011 • 11:24
Červená řepa je ze všech zelenin nejvášnivější.
klaralip
28. ledna 2011 • 17:26
1. "Otce nepamatuji." F.M. Dostojevskij, Nětočka Nězvanovová

2. "V hajzlu jsem - pomyslí si Zajda Munro ve chvilce jasnozřivosti příznačné pro ty, kdo mají brzo zemřít." Nick Cave, Smrt Zajdy Munroa

3. "Pan a paní dursleyovi z domu číslo čtyři v Zobí ulici vždycky hrdě prohlašovali, že jsou naprosto normální, ano, děkujeme za optání." J.K. Rowlingová, Harry Potter a Kámen mudrců