Komentáře

Zpět na článek

Tunis je v plamenech. Tunisané jsou prvními Araby v novodobé historii, kteří svrhli svého vůdce a vyrazili násilně do ulic

17 komentářů

sirien
17. ledna 2011 • 00:34
...Osvícený prezident, který vládne zemi 23 let, byl chloubou všech Tunisanů – jméno Zin al-Abidín Ben Alí uslyšel od místních každý turista během prvních hodin....

V Tunisku jsem byl dva roky zpátky (naposled, jezdil jsem tam dlouho každý rok - Tunis, Tabarka, Djerba). Jméno toho prezidenta tam každý opravdu slyšel první hodinu - od turistického průvodce nebo od svého delegáta. Běžní Tunisané se o něm nebavili a to tak, že když se o něm člověk v hospodě chtěl s nimi bavit, třeba ho jen letmo zmínil, okamžitě měnili téma. Když už o něm mluvili, tak docela neochotně a ne zrovna přívětivě - asi jako kdybych byl hrdý na svojí zemi a někdo po mě chtěl, abych mluvil hlavně o Paroubkovi.

A to s těmi Araby... je sice demograficky relativně přesné, nicméně v Tunisku (minimálně na severu) jsou velice značné Berberské kulturní zvyky (například šátky na hlavě tam nenosí "muslimky" ale právě ženy s berberskou tradicí a podobně)

Takže na pohled hezký článek, ale jeho informativní hodnota... nevím nevím. Přijde mi to trochu zplácané na koleni.
vonrammstein
16. ledna 2011 • 23:02
ještě jinak, pro místní soudruhy s IQ pod 70: Stát se tohle tady, mám už pažbu ořezanou k nepoznání, protože každej rabující ksindl si nezaslouží nic jinýho, než kus olova do palice-bez ohledu na náboženskou nebo etnickou příslušnost. Takže velmi doufám, že až se něco podobného stane v mém rajónu, budou soudruzi bolševici sLimák Bond a všehoschopnej čutálista placirkabodlo na dostřel. Bude mi potěšením, soudruzi, vám ustřelit kedlubny, aby naše matička soudružka Gaia stála vůbec za to, aby ji něco inteligentního obývalo. Skol, chlapci!
karel79
16. ledna 2011 • 18:02
Je mi to líto. Jezdil jsem tam rád, líbilo se mi tam.A co nyní ? Blbý islám všechno zkurvil.A´T nejen uhoří vezni, kteří založili požár ve věznici, ale ať pochcípají hlady i obyvatelé stupidního islámského státu.
mik-23
16. ledna 2011 • 19:03
mam pocit, ze jsi to trochu nepochopil, tady nejde vubec o islam, i kdyz samozrejme v dnesni dobe kazdej zmasirovanej mediama vidi problem okamzite v tom. Tady jde ale naopak o to, ze ti lide se citili natolik svobodny, ze holt to vysli rict do ulic a rekli, ze holt by radi aby doslo k par reformam na ktery se ceka a ze by byli radi, kdyby bylo vic prace, o islamu to neni, i kdyz kdovi kdo se toho chyti ted...
sirien
17. ledna 2011 • 00:40
Na to že jste tam "často jezdil" to tam fakt moc neznáte - o Islám jde v tomhle případě skutečně až na posledním místě - spíš tedy na žádném. Nejspíš jste tam jezdil do turistických letovisek a neopustil jste hotel, protože jinak by jste věděl o hrozné nezaměstnanosti, vysokém počtu VŠ vzdělaných mladých lidí bez uplatnění, nízké životní úrovni velké části populace, zejména mimo turistická letoviska a podobně...

...jezdit do turistického centra je hezká dovolená (pro někoho) a nic proti tomu, ale pokud tamější pobyt trávíte v hotelu a na pár památkách a okružce s delegátem, místo místních kaváren, místních tržišť, místních běžných obchodů, pokecem s lidmi, se kterými se znáte, protože se s nimi vidíte co rok posledních pět let poměrně intenzivně (pro mě to byli tamější "koňáci") a zvou vás k sobě na návštěvu, tak se nevyjadřujte jakobyste tu zemi opravdu znal.

Až si tam tyhle nepokoje vyrovnají, tak to tam bude pro turisty zase naprosto vpohodě. Nedokážu si moc představit tamější Alžířankám se posmívající vzdělané a právně velmi silně ukotvené Tunisanky válící se na pláži v bikinách, jak najednou nosí šátky přes celej ksicht
pepic
16. ledna 2011 • 17:25
Sem napište váš vzkaz!Jak to že si toho naše media nevšimly? Kdežto kde se nic nestalo Bělorusko, řešili 14 dní?
limak007
16. ledna 2011 • 17:02
Hloupé vonberanidlo, ty máš vážně dost.
vonrammstein
16. ledna 2011 • 16:24
střílet, střílet.
sendyman
16. ledna 2011 • 16:54
No, no!
vonrammstein
16. ledna 2011 • 16:55
A máte lepší nápad, jak naložit s rabujícím dobytkem?