Archív

Zpět na článek

Nekřičte na mě!

2 komentářů

stolinova
11. ledna 2011 • 16:47
taky nesnáším klávesu Caps Lock, protože k neúmyslnému zapnutí dochází u mě velmi často. Nicméně označit text a změnit písmena v bloku alespoň ve Wordu jde - přes formát a odkaz "velká písmena....", ten se dá právě použít i místo té zpropadené klávesy.
Když píšu mail, je to horší, o to víc si zanadávám

P.S. Vaše články ráda čtu, zvláště o matematice.
simeklubor
10. ledna 2011 • 18:29
k čemu všemu se využívá výpočetní technika a proto stroje orientovaný na ně žádnej CAPS nepotřebujou, je stará vesta. Že to ovšem netuší naše osobnost internetu Čermák je poněkud... trapný? Jsou obory, kde je psaní velkejma normou (všecny popisy na technickejch výkresech např.), takže tuhle klapku opravdu hodně lidí denně používá, aniž by křičeli. Tak pevně věřím, že pod tlakem nadvlády ignorantů klávesa nezmizí, taky se nevztekám, proč je na klapkovnici třeba pravej Shift, nikdy jsem ho na nic nepotřeboval, ale asi na něco bude, žejo, třeba pro leváky. A co teprve ScrLk, to je teprv dědictví pravěku a nikdo proti němu nebojuje, asi že nedělá vůbec nic. Jako zásadnější problém vidím nesmyslný používání QWERTZ rozložení, mohlo by být celosvětově QWERTY, ale cosi tajuplnýho tomu brání, ještě že to jde aspoň přepnout.