Komentáře

Zpět na článek

Václav Klaus: Nejlepší lobbista za Rusko v ČR

2 komentářů

jimiw
13. listopadu 2010 • 14:57
Dobrý den,
napadá mě, proč by mělo být jednání pana presidenta s Putinem špatné. Rusko je v současnosti a vzestupu a žít v dogmatu, že co je ruské, je špatné, je poněkud naivní a krátkozraké. Jsem rád, že pan president, jako hlava státu, jedná za naše zájmy. Soustředit se jen na Eu by byla hloupost a věřím, že pokud z Ruska přijde dobrá nabídka a Atmostroj získá zakázku, že to bude pro Čr výhodné. Rusko je velký trh a řídí jej vláda. Pokud bude Putin chtít, získáme k němu přístup. Kapitalismus je v současnoti o tom, kde a jak prodat, to co vyprodukujeme. Otevřeme-li naše obzory jen jedním směrem, tak to nebude stačit. Západní Evropa je v útlumu a věřím, že to si pan president uvědomuje. Politický projekt, kterým je EU, by nás taky mohl stát víc než jen peníze a to si nemůže málá země jako Čr dovolit. Buďme rádi, že máme Klause, nemusíme se vším souhlasit, ale jednoznačně mu jde o to, aby tento stát držel pohromadě. Položme si otázku, kdo nám může nabídnout víc? Můj názor je, že Američané ani Francouzi to nejsou. Rusové taky nejsou zrovna vzorem, ale rozhodně si nemůžeme dovolit je obcházet. Jsme moc malá země, abychom ignorovali vzestup největší země světa.
1940
13. listopadu 2010 • 13:48
Někdo tropí 20 let pořádné hlouposti, no a někdo píše 20 let blbosti ! Takový je život. Hlavně, že vám oběma chutná !