Archív

Zpět na článek

Internetová past

2 komentářů

master461
8. října 2010 • 12:49
Velmi by mě zajímala zkušenost z poslední věty v článku! Zkoušeli jste vzdálený přístup a byli jste vykradeni? Mám buďto pocit že jste vybírali opravdu špatně anebo to není zdaleka tak jak to popisujete. Můžete uvést konkrétní společnost a data která zmizela + jak jste to verifikovali??? Neříkám když zavoláte nějakou Nigeria Help a podobně, ale já sám jsem autor jednoho takového systému a v případě potřeby klidně neváhám využít služby solidní konkurenční společnosti pro instantní přístup páč vim jak to funguje. Operátor má na dálku často problém komfortně vůbec problém opravit natož aby pak měl ještě čas dataminingovat. Nemusí se to však týkat všech služeb, to je pravda! ALE HLAVNĚ: uživatelé se dělí na ty kteří A) sami problému rozumnějí nebo mají v rodině či v přátelích někoho kdo jim počítač dá do kupy a oni mu opravdu mohou veřit sami neumějí a nikoho takového nemají (většina), a zde přichází ta ZÁSADNÍ nevyváženost. Když si pozvede technika k sobě domů, garantuji vám že když bude chtít něco v počítači udělat aniž byste na to přišli prostě to nezaznamenáte, pustí si připravený skript, data si nechá poslat až se počítat připojí na síť. Ještě hůře: Odešel vám nějaký HW, a třeba pevný disk. Máte tam hesla, el. bankovnictví, počítač nebo disk musíte odnést do servisu JAKOU ZDE MATE ZARUKU že se nezachovají jak popisujete? Vždyť jim ten stroj necháváte fyzicky!!! A málokdo má v okruhu svých přátel někoho kdo z disku umí vyjmout plotny a nechat rekonstruovat data na velmi drahém zařízení pokud ty data opravdu potřebujete a došlo k fyz. narušení integrity. Takže ještě jednou, je otázka jak technikům můžete důvěřovat odkud pochází a nikoliv jak je konkrétní zákrok veden. V tomto smyslu považuji ten odstavec za VYSOCE NEVYVÁŽENÝ Mohl bych tedy poprosit o nějaké podrobnosti? Na adresu: master461 zavináček centrum.cz Děkuji!
simeklubor
30. září 2010 • 12:31
Například vaše věta:
"...například vaše kamera v počítači a mobilním telefonu slouží opačně, i když ji nemáte zapnutou – tedy na druhém konci se na vás může kdokoliv kdykoliv dívat a sledovat, co děláte..." je tak kouzelná, že jste trumfla i Agátu Hanychovou s její přežehlenou kýtou . Takže se na vás můžu někdy juknout přes vaší VYPNUTOU kameru na notebooku, jo? Tak fajn, já se juknu! A buďte dál blond, je to super!