Život a styl

Zpět na článek

Hoď po papežovi kamenem, kdo jsi bez viny

14 komentářů

dochtorchocholousek
20. září 2010 • 14:50
Vypadá na tej fotce jak samotnej Satanáš!
gulag.magadan
19. září 2010 • 07:55
Když se do západních zemí "vnucují" politikové typu Putina, pracovníka KGB. Tam hledejte říši zla.
gulag.magadan
19. září 2010 • 07:46
Jako pprotestant nesouhlasím s úřadem papeže jako takovým. Údajně je to zástupce Boží na zemi, což žádný člověk při své nedokonalosti nemůže být. Je to jen úředník církve, větší význam byc h této funkci nepřipisoval. A chcete-li, snad je to představitel malinkatého státečku. Obrovská a nákladná pompa, se kterou se tyto "špektákly" provozují, by měla být odstraněna, aby bylo pomoženo bědným , návštěvy by neměly překročit rámec běžných diplomatických setkání, ostatní ať si zaplatí katolící sami. Jsem antipapeženec, tak je můj pohled jednostranný. V úvahu beru snahu papeže a spolupráci s jinými křesťanskými církvemi, protože se naše civilizace bude muset jednou bránit militantnímu a fanatickému islámu, jinak zahyne. Jinak mne papež vůbec nezajímá, protože můj šéf to naštěstí není.
Ing.Makoň Jiří
19. září 2010 • 07:31
Sem napište váš vzkaz!zrovna kolem a tak jsem si ten šutr schoval na jindy.On se bude hodit
torinese
18. září 2010 • 14:37
která katolíky tradičně nemá v oblibě, říká si o to. Navíc vede nevkusné proslovy, v nichž bagatelizuje, podobně jako celá katolická církev, zenužívání dětí - což je obecně velmi citlivé téma. Brity rovněž nenadchl svým moralistickým kázáním o "militantním ateismu, který hraničí s nacismem". Od člověka, který je původem Němec a ještě k tomu chodil v dětství v bílých podkolenkách, působí snaha mravně školit Brity(tak statečně bojujících proti fašistům za druhé světové války)poněkud nevhodně. Katolická církev jakoby zamrzla někde hluboko ve středověku - není schopna skutečné sebereflexe a pochopení světa, který prošel od dob jejího zlatého věku obrovskými změnami.
vonrammstein
18. září 2010 • 15:36
1) To, že je Němec, ho nijak ve smyslu úřadu nedegraduje. Prostě se tak narodil, s jeho schopností vést katolickou Církev to nemá absolutně nic společného
2) Bílé podkolenky: Každý už dneska ví, že v konečné fázi války byl do Hitlerjugend verbován POVINNĚ každý zdravý kluk od čtrnácti let (prý i mladší)-takže nic, co by si Ranzinger dobrovolně zvolil. Ranzingerova rodina byla známa antinacismem, jeho bratrance dokonce popravili jen proto, že trpěl Downovým syndromem.
3) S tím militantním ateismem má naprostou pravdu.
4) Nevnucuje se, byl pozván.
Resumé: Žvaníte nesmysly.
gulag.magadan
19. září 2010 • 07:53
Papeže nelze posuzovat podle bílých podkolenek v minulosti, neb ty jsou součástí určitě bavorského a rakouského místního kroje. Je pravda, že do HJ během války museli vstupovat všichni mladí - jen si vzpomeňte, jak naše generace, bohužel i včetně mne - lezla do pionýra a ČSM, jinak byly obstrukce ve škole a člověk se nedostal na VŠ. Ateismus je póza - až přijde na člověka srab a neštovice, tak volá Boha na pomoc. U nás by musel být kamenován skoro každý, protože se zapletl s komunismem, a teď, když už nehrozí nebezpečí, tak pindá z klidu svého pokoje
gulag.magadan
19. září 2010 • 07:54
Sem napište váš vzkaz!
jiriydolezalostny
18. září 2010 • 11:40
No, v Čechách jsou lidi pobožný a nebo spíš takový ušlápnutý...co je jim naservíruje, to sní.......naštěstí to ale neni jak v POLSKU....s morálkou je to relativní....ikdyž byla moc církve větší.....nebyla morálka o nic lepší.....
Papežův šatník, kam se hrabe Lady Gaga­....­...šaš­kárna, okázalost, na kterou si potrví papaláši.....čekal bych, že reflex tohle nemusí.....
No, mě by se taky líbilo, kdyby dav nesouhlasně bučel­....­....­..sa­mozřej­mě, že to pár lidí napadlo a nelíbilo se jim, kolik taková šaškárna stojí....vojáci, policajti, vrtulníky, doprava naruby.....všecko ve skutečnosti jen pro nepatrný procento skutečně věřících, pro zbytek prostě šou....
jiriydolezalostny
18. září 2010 • 11:41
myslim jako u nás....ale v UK je asi víc znát, že maj prostě anglikánskou církev...