Archív

Zpět na článek

Habermannův mlýn: Etika „skutečného příběhu“ je ošemetná

2 komentářů

milenap.
18. září 2010 • 12:33
Ćtu včerejší MF a zápisník L.Navary mi mluví z duše, přestože on mluví o daleko horším zloduchovi...Ten stařík je výsměchem nám všem /já mám na mysli K.Cvrka/.Je důkazem, že nový spravedlivý řád, který přišel po r.1989, nebyl až tak nový a spravedlivý.Můžeme si říct: budou ho soudit v nebi. Dobře.Ale kdo z toho soudu napíše reportáž? Ptáte se, jak to souvisí s Habermannem? Kdo zná skutečnou pravdu,kdo je pamětník roku 1945? Např. mně moje rodina z Bludova vyprávěla, že německá národnost Habermanna v celé tragedii byla podružná,že svoji roli sehrál alkohol, karban a datum-8.5.1945!Ten,kdo přetvořil historii ,byl národní správce na ukradeném majetku, jenž majitele a syny poslal na 30 let do komunistického kriminálu.Cvrk je jeho přítel. Tato pravda se ani Urbanovi ani Herzovi nelíbila, když jsem ji sdělovala.Toto by Němci přece nefinancovali !
milenap.
18. září 2010 • 08:47
Vím,jste placená za propagaci filmu.Já ale stále žádám ve všech diskuzích o Habermanově mlýně o odpověď na otázku:Co říkáte tomu, že autor scénáře úzce spolupracoval při jeho psaní se 7x evidovaným agentem Stb.Karlem Cvrkem/1916/ alias Zimermanem? Tento agent pracoval za peníze pro všechny strany, v tomto případě pro německou.Historie z úst estébáka? V televizních dokumentech tento muž ví vždy vše a hlavně u všeho byl! Sleduji jeho činnost více jak 15let, neboť se nalepil na moji rodinu a škodí i přes svůj požehnaný věk.Ani p.Herz mi neodpověděl na tuto moji otázku,kterou jsem mu položila v rozhlasové diskusi.Jak jde o peníze a slávu, nikomu Stb.nevadí.Proč se tedy všichni zaštiťují řečmi o pravdě a morálce?