Život a styl

Zpět na článek

Nejslavnější český homosexuál: Jan Žižka z Trocnova

27 komentářů

kpt.kloss
28. ledna 2012 • 21:39
Jan Berwid-Buquoy - tento pán :
1. je asi nemocný
2. asi sám je homo...
3. asi je placený katolickou církví
4. nebo pochází z minulosti, kde se mu stala křivda
5. nebo z budoucnosti kde křivdy napáchal sám
6. nebo, že by utekl z Havlíčkova Brodu
7. nebo se tam asi s největší pravděpodobností chystá
8. a nebo crypto katolik s iluminátorskou minulosti ve spolupráci s opus dei
9. a údajně kapitán v záloze , bych chtěl vidět kde ho vzal, když emigroval
10. snad samozvaný historik - ani mi vás není líto pane ehm Buqvice
stierlitz
23. srpna 2010 • 18:31
V 15. století se používal termín 'homosexuál'? To jsou mi věci Jinak je to jako z Dana Browna - pololegálním způsobem získané tajné listiny z vatikánského archivu! Ohohó! I kdyby to celé byla pravda a Pius II. nějakým náhodným způsobem použil anachronismus vzniklý v druhé polovině 19. století, tak je škoda, že z celého toho archivu vytáhli zrovna nějaký protihusitský pamflet Kdyby to bylo něco o templářích nebo židech, mohl byste o tom napsat bestseller a ne takovouhle taškařici, kterou vám stejně nikdo nesežere... ;)
poool
22. srpna 2010 • 16:52
Mně celá osoba autora včetně fotky přijde jako špatný vtip, o který se pokusil nějaký notorický novinář.
Jestli tohle měla být provokace, tak autor neví co dělá, tohle už spadá do úplně jiné kategorie nevkusu, urážení pro někoho národních hrdinů (protože Žižka, ať byl jaký chtěl, měl jednu skvělou vlastnost - vyhrával), navíc svědčí o autorově postoji k homosexuálům, jako někomu, koho by lidé neměli snášet, ať je sám Buquoy bukvice nebo ne.
Musím říct, že mi připadaly dlouho články autora vtipné, ale bohužel zde vitězí snaha po chtěné "kontroverzi".
Na kontroverzní články musíte mít koule, nebo povahu vyzyvatele, a ne nedomrlého bezpáteřného čecháčka, co chce jenom zapůsobit, aby měl dál kšeft.
shackall
20. srpna 2010 • 11:45
Drobný problém je pouze v tom, že Picolomini slovo "homosexualis" použít nemohl, protože jej neznal. V 15. století (a ještě mnohem, mnohem později) byl pro tuto orientaci užíván termín "sodomita". Termín "homosexuál" přišel až se vznikem psychiatrie coby samostatného oboru (stejně tak lesbička, sadista, masochista atd.)
Tato vědomost, domníval jsem se, patří k všeobecnému rozhledu - stačí si přečíst nějakou, třeba i populární historickou literaturu.
Mimochodem, Žižka měl dceru, která byla provdána za (zřejmě) bratrance Jana Roháče z Dubé - viz Hora Hořejš.
krajanek
19. srpna 2010 • 19:44
Sem napište váš vzkaz!On vlastně Čechura byl jediný,kdo na ten nápad přišel.Něco jako Kdo lže,ten krade­.Před­poklá­dám,že papež si tu zprávu nechal ověřit a protože nebyl žádný důkaz,dal k ledu.Přikláním se k názoru zemekf.Typycké pro přeběhlíky a papež jich jistě znal více,zvláště v té době častý jev.Znal jsem pár komunistů,kteří za války kolaborovali s Němci,žádná špína nebyla pro ně dost špinavá.
Papež mohl Žižku také šetřit ,ne každý byl Borgia.
Pane šlechtici,kde je Ellgut?Gugle to místo nezná.
jiriydolezalostny
19. srpna 2010 • 17:41
nj, zapomněl sem na členy církve husit­ské.­....­..kaž­dej ví, že daleko teplejší byla dicky asi tak kato*ická.....no, ale to je fuk......styl článku se mi stejně moc nelíbil...
jiriydolezalostny
19. srpna 2010 • 17:38
daleko ho spíš ho uráží ten přístup většiny lidí, kteří neberou tuto informaci za zajímavost, ale za urážku národní hrdos­ti..­...vy­poví­dá to pouze zažrané homofobii tohoto národa.....takový národ si žádné hrdiny nezaslouží..v dnešním světě.....
jiriydolezalostny
19. srpna 2010 • 17:35
Dyť ho nikdo nezes­měšňu­je..­...kd­yby byl, stejně by za to nemohl......prostě ho papež chtěl možná urazit......
Proč by tehdy nemohli pořádat orgie...dyť moc lepší zábavy nebylo...krom boje a zabíjení....
Tak určitě to otřese řadu lidí...staršího věku.......
vratislav
19. srpna 2010 • 07:15
Vaše homosexualita je v Měšicích profláknutá a tak docela chápu, proč tyhle splašky sem dáváte.
kovarik
18. srpna 2010 • 21:15
Piusem, nezůčastňoval