Komentáře

Zpět na článek

Jirka a Petra Paroubkovi dali hlavy dohromady

14 komentářů

foxx
23. srpna 2010 • 06:31
Jiřího a paní Petry tu bylo vážně už dost. Konečně nastala doba, že ty jejich bláboly téměř nikoho nezajímají. Fakt je ten, aby jsme na tzv. celebritu nezapoměli, musí se o ní pstát a v mysli voličů neustále udržovat podvědomí, že tu někde Paroubek je ( třeba na chatě). Vážně to není dobrý nápad. Buďme rádi, že je pryč. Pane redaktore, máte jistě hodně zajímavých i závažných témat, věnujte se jim. Jiří nás vážně nezajímá. Doufejme, že to bude na věčné časy....
absolut
17. srpna 2010 • 14:29
člověk který si koupí její a jeho knihu asi nebude normální...ty peníze bych dal radši bezdomovci na rum nez je utratit za nesmysl v podobě žvástů J a P...Fuj
sendyman
17. srpna 2010 • 10:06
mě nikdy nezklamete.
Musím však dát za pravdu předřečníkům - jen tomu volovi děláte zbytečné (a bezplatné) P.R...
sendyman
17. srpna 2010 • 10:18
Vy jste to psal jako dárek paní Petře, tak to jó... Ale příště už se na to, prosimvás, raději vyserte...
desetioky
17. srpna 2010 • 09:19
Co furt mate na tom zkrachovanym socanovi a jeho manzelce? To je porad Paroubek rekl, Parubek prohlasil, Paroubkova napsala........ to uz je obsese. Prestante s tim driv nez zrajete pro psychiatra
torinese
16. srpna 2010 • 17:56
Mám obdobný zážitek. V neděli jsem si připadala jako úchylný masochista, když jsem dobrovolně koukala na to sebekritiky a studu prosté stvoření ve studiu. Očekávala jsem přece jen poněkud pokrotlejšího Paroubka, ale dostavil se snad ještě nabubřelejší a arogantnější zjev. Nevím, co by se muselo stát, aby to alespoň maličko otřáslo nezkrotným Paroubkovým sebevědomím a sebejistotou.
panna
16. srpna 2010 • 16:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
roman1969
18. srpna 2010 • 18:54
a není tento článek jenom reakce na paroubkovo nedělní vystoupení v české televizi?
matej77
16. srpna 2010 • 11:48
K projevu pana J.P. krátká poznámka:

Obecná kritéria MKN 10 pro F60 – specifická porucha osobnosti:
1)Je průkazné, že charakteristická a trvalá vnitřní struktura a projevy chování jedince jsou jako celek odchylné od očekávaného průměru... („silná osobnost“ v ČSSD) a projevuje se ve více než jedné z následujících oblastí:
a) poznávání a vnímání věcí, událostí, lidí („za všechno můžou zaprodanci“)
b) emotivita - rozsah, přiměřenost („brunátný obličej v kritice“)
c) ovládání impulzů („povolební projev“)
2)Odchylka musí být maladaptivní („už s ním nikdo nechce mluvit... tak napíše zbytečnou knihu“).
3)Odchylka je příčinou osobních potíží a má nepříznivý dopad na sociální prostředí („no zdali...“).
4)Je průkazné, že je perzistentní („ano, známe ho takovéh po celou dobu“)
5)Odchylku nelze vysvětlit jako důlsedek jiné psychické poruchy („blázen jiří není, je jen „silná osobnost“)

No, a kam že spadne, lišák? Tak se podívejme na kritéria:
1)velikášská představa o vlastní sůležitosti („bez nás si ruce neumyjí, mám poslání od vyšší bytosti“)
2)zaujetí fantaziemi o vlastním úspěchu, moci, vlastní skvělosti („jsem nejlepší diskutér“)
3)víra, že je jedinečný („kdo z vás to má?!?“)
4)potřeba nekonečného obdivu (třeba od mladé překladatelky a Petra Dimuna).
5)Představa o vlastní privilegovanosti, neoprávněná očekávání (tady mě nic nenapadá...)
6)využívání interpersonálních vztahů k vlastnímu prospěchu, využití výsledků jiných ke svým cílům („kočky, Ďuričko, překroucení reality pro zlepšní vlastního obrazu).
7)Absence empatie („obyčejní lidé, polibte nám šos“)
8)Často závidí jiným („kdybych tak byl místo toho nečase premiérem já, to by bylo...“)
9)Arogantní, vzpupné chování (nutné komentovat?).

Takže hádanka na konec: která porucha to je? P.s. Jako z učebnice....
Palopetro
16. srpna 2010 • 14:00