Komentáře

Zpět na článek

Izraelský konflikt a trestní zákon

72 komentářů

chajal1
13. června 2010 • 23:08
Člověče, tos mě pobavil, takhle lhát jsem a dělat ze sebe blba
Jediný, kdo v Izraeli vraždí, jsou Arabové.
Ty budeš asi to, čemu už Lenin, budiž mu země těžká, říkal "užitečný idiot". Užiteční idioti se poperou i o možnost dodat svému katovi provaz, na kterém je potom všechny oběsí...
lioil
10. června 2010 • 14:51
Napiste nam neco o sobe. Kamaradka z Izraele mi napsala (reakce na 'piractvi'), ze jen vyplivuji to co mi media predlozila. Normalni holka, ktera ani nesla na vojnu, mi pise ze ono piractvi (vojensky utok na hate flotilu v mezinarodnich vodach) byl akt obrany... aktem obrany je asi i preventivni zabiti 27leteho palestinskeho studenta fyziky, protoze lze ocekavat, ze v budoucnu nas bude ohrozovat. Aktem obrany bude asi i utok na Iran, kde jsou bezni lide (kamaradi tudy cestovali) mimoradne pohostinni a prijemni. Vzdyt oni si v Izraeli nemaji koho zvolit...umirneni jsou napadani splasenou militantni a nesmiritelnou vetsinou. I v parlamentu se tam fyzicky napadaji.To ze je tam apartheid /sikana obcanu arabskeho puvodu/ je fakt, ktery mi kamaradka potvrdila. Tak se ptam RenatomaXi kdo jste, mam na mysli stari, vzdelani, pozadi.
renatamax
11. června 2010 • 15:33
Je mi 63 let, Jsem absolventem VŠUP.Pocházím ze starého,česko-německého rodu,jehož část se hlásila k čechům a druhá k němcům, kde někteří mí předkové sloužili v armádě, a zbytek příbuzenstva odešl do exilu do Švédska.Nemám židovské předky! Kunsthistorie a vojenství byly mojí obživou.Koníčky: zbra­ně,fi­late­lie,h­erpe­tolo­gie a dějiny.Nikdy jsem nebyl "NÁCEK".Nemám rád ideologie a náboženství jakéhokoliv druhu, poněvadž všechny jsou nástrojem k ohlupování lidí.Částečně sympatizuji s Budhizmem, pokud na něho lze pohlížet jako na filozofii.Dvakrát jsem navštívil Izrael a měl jsem možnost si vytvořit vlasní názor jak na židy, tak na palestince.Jedni jsou pracovití,zvelebili vše, čeho se dotkli, a velice často jsou již atheisté.Druzí, jsou líní jako vši,plní nenávisti vůči jinověrcům, nikoli pouze proti židům, ale proti všem,kteří nevyznávají Islám.Jsou to žebraví fanatici, nenávidící vše, co zavání demokracií a civilizací s realistickým pohledem na svět a život.Jak si myslíte, že by snámi jednali, kdyby se jim podařilo porazit židy? Zhruba 300 m ode mne bydlí gynekolog syrského původu.Myslel jsem si, že se jedn á o slušného člověka.Nikdy se neprojevoval jinak nežli loajálně.11 září jsem však poznal, jaká zrůda se uvnitř něho schovává.Šílený radostí mlátil hlavou o zem a děkoval Alláhovi za zdařený útok nma dvojčata. Pokud pojedete do Londýna, nebo Amsterodamu, tam všude byli přijati, jako rovnoprávní občané.Dnes je tam víc jak 90% lidí pokládá za škodnou, zločince, kterého se m usí každý bát.Věřte, že vím o čem mluvím.Jezdím tam, mám tam přátele a bavím seč s nimi.Kdo se zastává Mohamedánů, je buď absolutní primitiv, nebo osoba, kterou je nutno léčit na psychiatrii. Tento výrok není můj, nýbrž sociologa Moora.
demontormen
9. června 2010 • 09:23
Předpokládám, že jste asi neviděl mnoho videí, ve kterých Izraelští vojáci bezdůvodně děsí kulometnou střlbou palestinské rybáře. Nebo nesmyslně šikanují Palestince na silničních kontrolách v pásmu Gazy... A reakce aktivistů byla pro mne naprosto pochopitelná, nevěděli s jakým záměrem na ně Izraelci útočí, vždyť jich několik zabili... A určitě si přečtěte rozhovor s českým kameramanem o chování Izraelců k zajatcům, které bylo naprosto protiprávní. Izraelští vojáci se chovají hůře než nacisté za 2. svět. války... Voják v kevlarové vestě a helmě se opravdu nedá zabít železnou tyčí, to bylo jenom gesto. Navíc pokud by je Izrael napadl ve svých vodách, byla by to jiná situace. Je pravda, že tímto konfliktem si Izrael mnoho spojenců ve světě neudělá a upřímě lituji lidí, kteří ho jdou podpořit na demostraci, protože tito lidé asi vůbec netuší co se vlastně stalo a co se děje. Myslím, že se Izrael za každou cenu snaží rozpoutat válku aby mohl
desetioky
9. června 2010 • 10:37
milej zlatej, kdyz te vezmi zeleznou tyci pres krk, tak jsou ti kevlarovy vesty a prilba houby platny a co se tyka "nesmyslne sikany" na silnicnich kontrolach, tak to je ciste vec nazoru. Nejakou dobu jsem v Izraeli stravil pracovne a byl jsem rad, ze vojaci a policiste delaji svoji praci poradne, takze jsem se pri jizde busem nebo v kavarne ci obchodnim centru citil vicemene bezpecne
renatamax
10. června 2010 • 09:07
Pane, to co píšete, dokazuje nade vši pochybnost, že jste v Izraeli nikdy nebyl, ba co více, že o poměrech tam nemáte vůbec žádné vědomosti.Klid zbraní,dočasné příměří a další úmluvymezi palestinci a Izraelem,byly okamžitě porušeny palestinci.Jak byste se tvářil, nebo co byste dělal, kdyby vám vybuchla na zahradě raketa a zabila vám hrající si děti?Jak byste se tvářil na to, že by manželka šla nakupovat, a místo nákupu vám přišli říci, že byla zabita zároveň s jinými, palestinským samobuchem?Jak by vám bylo, kdybyste zjistil, že odněkud po vás střílí z Kalašnikova příslušník Mamásu?A to těsně po podepsání příměří? Zapomínáte na to, že v Izraeli žijí také ubrusáři jinak, jako plnoprávní obyvatelé Izraele.Blbci si rozdělují celý konflikt na Zlí Izraelci, a chudáci , utlačovaní Palestinci. Opak je pravdou. Kolik atentátů ve světě, na civilisty provedl Izrael? Kolik mohamedáni? Trošku se zamyslete! Celý konflikt není v území, i když se to omezenci a demagogové na tuto kolej mnohdy snaží přesunout.Problém je v tom, že celá oblast je osídlena Islamisty, tedy vyznavači toho nejzločinnějšího náboženství světa, které hlásá, že každý jinověrec je nevěřící pes.Také v Koránu je, že nevěřícího psa je nutno zabít! Nejen, že toto náboženství neodsuzuje vraždu, dokonce ji pokládá za hrdinský čin, nutný odměnit.A uprostřed této svoloče je jediný, nepatrný ostrůvek jinověrců.Dnes již převážná většina židů jsou atheisté, kteří jsou již pouze nositeli západní civilizace, tedy stejní jako my.Ten malý státeček, který přez všechny snahy a proklamace, nedokázal 60ti milionový islám nikdy porazit. Mohamedáni se neštítí zneužít vše, odkud si myslíte, že odpalují rakety na Izrael? Ze škol, nemocnic a podobných zařízení.Izrael reagovat musí, nemůže nechat své lidi vraždit. V mžiku je z toho obrovská aféra,židi odstřelovali nemocnici, školu a.p.Dělají se fotografie nainscenovaných dětí politých kečupem, jako důkaz barbarství Izraele.Jenže to, co dělají židům, čeká i ostatní demokracie.
petrossos
8. června 2010 • 14:03
S tímto článkem bohužel souhlasit nemůžu. Zločinem byl tento zákrok už jen proto, že se odehrál v mezinárodních vodách.. a také si myslím, že počet kulek vyndaných z těl mrtvých mi rozhodně jako PŘIMĚŘENÁ sebeobrana nepřijde.. a antisemitismus.. v dnešní době je spíš ve většině lidí silně zakořeně pozitivní diskriminace vůči židům a izraelskému státu..
renatamax
8. června 2010 • 07:08
V roce 1947 R.b. OSN byla instituce, do níž mnozí vkládali velké naděje.Bylo těsně po válce,svět se ještě nestačil vypolarizovat, navíc V.Brit. nevěděla co si s Britskou Palestinou počít.Tlaky celého světa, pod dojmem genocidy páchaném na tomto národě, a to ne pouze od III Reich, nebo SSSR, ale od spousty jiných států, se stupňovaly. Židé, kteří více jak 50 let volaly po vrácení, alespoň části svého území, se dočkali. OSN pouze přehodila horký brambor s názvem Palestina, na židy.Nutno podotknout, že tato oblast byla již před vznikem státu Izrael velmi početně osídlena židy.Poněvadž dosídlenci do Izraele, byli velmi často solventní, není se co divit, že od Palestinců kupovali území, ve více než 90% se jednalo o poušť.Napadení jeden den starého státu, který čelil 3000 násobné přesile a vyhrál, jej opravňovalo k tomu aby upravil své hranice ve svůj prospěch.Po každé vyhrané válce, zcela běžná věc. Nikdo se nepozastavuje nad rozpadem Uherska, Rakouska,rozpadem SSSR,posunem hranic Polska,Karelofinsko atd. Proč to co je ve světě zcela běžné ba samozřejmé, u Izraele všichni odsuzují? Turecko bylo slimáky kritizováno za svůj postoj vůči Izraeli, proto se rozhodlo najít způsob, jak vyjít svým Mohamedánským bratřím vstříc.Myslím, že do plného světla postavilo otázku přijetí, či nepřijetí Osmanů do EU. Neznám případ, kdy by židé páchali atentáty na civilní obyvatele a snažili se najednou povraždit co nejvíc lidí.U Mohamedánů je to neustále, všude na světě,netají se svou nenávistí vůči jiným kulturám,vraždí ve jménu Alláha.Jako soudný člověk, pokud mám stát na jedné straně,nesmím podlehnout rasizmu, nýbrž faktům.*** nikdy nebudou chtět připustit že žid je v právu, poněvadž v mnohých je zde zakořeněno semínko fašounství a antisemitizmu.
renatamax
8. června 2010 • 07:11
Prosím za preominutí hrubé chyby:Přepisoval jsem větu a nevšiml si. Volali
hugu
8. června 2010 • 09:04
V počátku vzniku Izraele, po jeho napadení,bylo rozšíření jeho území i podle mého mínění legitimní.
Po šestidení válce se( s přispěním naši oblíbené RB OSN )bere území Západního Jordánu,Východního Jeruzalému a Golanských výšin za okupované.Rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 242 požaduje stažení
vojsk a navrácení uzemí arabským státům, v tom je ta čuba zakopaná,obyvatelům okupovanéhé uzemí
to dává legitimitu pro aktivní odpor. Pokud mezinárodní společenství jednoznačně nerozhodne,že toto
ůzemí je nedílnou součástí Izraele,budou na toto téma diskutovat ještě naši pravnuci.