Video

Zpět na článek

Mlčení jehňátek. Podívejte se, jak se porcuje velikonoční beránek pod rukama mistrů řezníků

10 komentářů

Bruno Ferari
31. března 2024 • 18:26
Rad si pochutnam na dobrem mase z Globusu.
Marta Sixtová
31. března 2024 • 13:31
FUJ, děti nejím, ať jde o jehňata, kůzlata, telata a teď už ani kuřata.
Bruno Ferari
31. března 2024 • 18:27
@Marta Sixtová Rika se mlaďata...deti maji pouze lide...
Avatar - našinec}
našinec
31. března 2024 • 13:20
Poprvé čtu od Bartkovského něco, co má hlavu a patu. Obávám se, že je to Velikonoční výjimka.
Eva Příhodova
31. března 2024 • 10:07
Mívala jsem jehněčí moc ráda, ale když vidím dnes ty ceny, vyhrává kuře 😒
Marta Sixtová
31. března 2024 • 14:48
@Eva Příhodova. No ano, jasně, u nás je cena vždy rozhodující, nedá se nic dělat a je to vlastně pochopitelné. Já si tyto lahůdky z brutálně zabíjených zvířat ráda odepřu - viz výše můj, pro mnohé hysterický příspěvek, ráda odepřu.
Kdybych věděla, že zvíře celý svůj život prožívalo normálně a bylo by usmrceno nějakým nečekaným a relativně slušným způsobem, možná bych svůj názor změnila, a to v případě, že by jehněčí a další maso bylo získáno po nějaké normálnější porážce zvířat. Ráda bych si připlatila, když už bych nemohla odolat. Třeba bych si na Velikonoce pořídila méně chlastu, nebyla namol a všechno by vypadalo trochu více lidsky.
lug70
31. března 2024 • 08:53
Víte, co je zajímavé? Aktivisté z organizací na ochranu zvířat často demonstrují proti "týrání" zvířat v cirkuse nebo proti chovu drůbeže v klecích. Podařilo se jim prosadit zákaz chovu kožešinových zvířat. Vadí jim kde co. Jsou však místa, kde zviřata jsou velmi krutě zabíjena podřezáním krku za plného vědomí, ale tam je nikdy demonstrovat neuvidíte. To jsou halal a košer jatka. To je pro aktivisty ochrany zvířat naprosté tabu. Oni moc dobře vědí, že by přišli o dotace, kdyby do toho dloubali.
Avatar - Monika}
Monika
31. března 2024 • 09:06
@lug70 Tak zaplaťbůh, že dloubou alespoň do něčeho, ne? A co vy, hrdino?
Avatar - našinec}
našinec
31. března 2024 • 13:24
@Monika Kde se dobře daří, tam jsou aktivisté.
Marta Sixtová
31. března 2024 • 14:54
@Monika
Já si aktivistů vážím, alespoň se o něco pokoušejí. Je to běh na dlouhou trať a mnoha lidem to stejně bude šumák.
Na toto téma se jsem se na internetu vyjadřovala opakovaně - bez větší odezvy. Ale i tak v tom budu pokračovat.
Takže, veselé Velikonoce !