Komentáře

Zpět na článek

Odboráři v Praze: chlast, rvačky a paralýza země

40 komentářů

candaa
26. dubna 2012 • 10:42
pane Holec vy asi nemáte úctu k pracujícímu lidu protože byjste se za začátek článku měl stydět.
sendyman
26. dubna 2012 • 12:14
"Pane Holec" a "pracující lid", na to jsem od určitý doby alergickej. A "byjste", to mě fakt dostalo, málem jsem spadl ze židle.
Ale že je Holec parchant, to vím dávno (i když ho mám docela rád, bejvá vtipnej). Ale pravdu má "Dzus", Holec by se "vtipně" uměl přiživit i na procesu s Horákovou...
Ale co naplat, dneska je "parchant" hnedle celá redakce RX.
dzus
25. dubna 2012 • 08:14
Krysy z "Hradu" jsou i v novi­nách­.Argu­mento­vat není třeba.Stačí si přečíst nějaký článek od P.Holce.Nechce se mi věřit,že takto píše nezávislý novinář a že ho vůbec zaměs­tnáva­jí.A­rogan­ce,vul­gari­ta,nes­chop­nost chápat realitu a běžného občana ČR.On sám smrdí neoliberalismem a hloupostí tak jako všichni žvanilové kteří mu tady přitakávají.Vlastní ego,povýšené nad ostatními.Prý se dějiny opakují.No,na jeho příkladě je to vidět.Za protektorátu by psal do "Árijce"za komunistů do"Práva" atd...Takový novinář se nikdy neztratí.Hlavní je mít ostrý lokty a on se vždy nějaký"třídní nepří­tel"naj­de.Zej­ména ten,co se nebrání.Pravda?Vem ji čert,ne?Tu každý zná a za tu mu nezaplatí.
pooch.ledog
23. dubna 2012 • 21:58
Veverkach jsem to napsala proto, ze si pamatuju ze jste tu o nich kdysi vy (Strassidlo) a Palopetro mluvili nejak tak jakoze doplatili na to, ze chteli poukazat na korupci plus jeste par dalsich veci. Z toho jsem usoudila, ze jste jejich priznivci. Tak to tenkrat znelo. Jestli to neni pravda, tak se omlouvam.

Ale za zbytkem si stojim a myslim, ze to, zda napisu ze zdrazila vlada nebo parlament je jen okopavani kotniku kvuli slovickum, nebo nepresnymu vyjadreni.

Ja nejsem odbornik na ekonomii, tudiz nedokazu vse pojmenovat jasne a presne...taky si nestezuju ze jako ja chudak, a nemam pocit, ze mi nekdo zmastil zivot. Snazim se co muzu aby to za neco stalo a ze jsem nedosahla vic, moje chyba. To aby se jasne videlo, ze neknucim jak se mam zle.

Ale vadi mi co se ted deje. Uz to zaslo moc daleko. Ale to uz tady neminim znova rozebirat.
Palopetro
23. dubna 2012 • 08:07
3X sláva.Už je to zase ten starý dobrý Holec.!!!
pooch.ledog
22. dubna 2012 • 19:15
To nemyslite vazne, ze politici nemaji vliv na tvorbu pracovnich mist. Oni jsou prece ti kdo nastavuje podminky k podnikani jako celek. Jestlize podnikatele zatizi prilis vysokymi odvody a navic k tomu vyrobi spoustu nesmyslnych narizeni co se napr. bezpecnosti a hygieny prace tyce, tak bezesporu ovlivni podnikani daleko vic nez pracovni smlouvy ktere zamestnanci zajistuji ze s nim podnik bude jednat aspon trosku fer. Jiste ze se za takovou smlouvu muze schovat i nefachcenko, ale na druhe strane aspon trosku chrani slusne zamestnance. To JE proste dvojsecna zbran a lip se to asi udelat neda. Nebo vam by se libilo, kdyby vas jednoho dne po mnoha letech prace nekdo vykopl jen tak, protoze by se mu treba nelibil vas oblicej? I to je ukryto v ochrane zamestnancu. Nedelam si iluze jak by to vypadalo kdyby si smel kazdy delat se zamestnanci co chce.

A pokud vim, v tech smlouvach ci smernicich o zamestnancich je jasne zakotveno ze za poruseni pracovni kazne - coz ma vetsina prac. smluv take podrobne osetreno - muze zamestnanec vyletet a to bez nahrady mzdy ci odstupneho. Neni to mozna idealni, ale zrovna premrstene pracovni smlouvy jako pricinu ubyvani pracovnich mist teda nevidim. Jo, jsou extra vyhodne pracovni smlouvy - u vrcholovych manazeru treba bank. Ty pak stoji stat pekny balik, ktery se do banky musi vrazit z dani obcanu, aby se zachranilo aspon neco az tihle ''odbornici'' zmrvi vsecko na co sahnou tak, ze malem padne i zakladni pilir bankovnictvi statu. Viz anglicky priklad.

Nebo co u nas CEZ? A podobny firmy. Nebo vy si myslite, ze tyhle sileny platy v polostatnich, ci nekdy cele statnich podnicich nemaji vliv na to, za co stat utrati a jak moc tedy pak musi zdimat obcany aby zaplacli diry co nadelali premrstenym odmenovanim prumernych, ci dokonce podprumernych ouradu? Kolik je mezi nima asi skutecnych odborniku.

O tom, jak si firmy dneska zvykly s lidma zachazet jen aby v kratkodobem horizontu usetrily halire radsi ani nemluvit.
strassidlo
22. dubna 2012 • 20:30
No, tak šlo mi o to abychom zrovna tady nezabíhali do zbytečných podrobností, ale tož když chcete...
pooch.ledog
23. dubna 2012 • 00:23
Ehm, vy uz jste ale hodne, hodne dlouho nebyl u nekoho zamestnanej, ze jo. Hodne dlouho......

A k tem ucitelum - radsi no comment. Kazdy halt zname jiny lidi.

A tam ''jinde'' o tom zasadne diskutovat nebudu. Nebot uz vim, ze cokoliv bych rekla bude spatne. Jednou jste me jistym zpusobem oznacil a to si nenechate vzit. Vy to z pozadi sveho klidu nekde mimo civilizaci vidite uplne jinak nez clovek, ktery se bezne flaka mezi lidma skrz Evropu a chodi do denniho zamestnani. Zkuste si to, a budete mluvit uplne jinak. Nebo mozna ne, nektrery lidi halt musi hajit svoje za kazdou cenu, i kdyz uz nad nimi visi sibenice.
strassidlo
23. dubna 2012 • 12:57
Ano, každý známe jiný lidi. Akorát mi nejde do hlavy jak je možné, že Vy znáte spíše ty kňouraly a já zase spíše ty spokojené, byť ve stejných oborech.

No, tak nediskutujte, no. Potíž není v tom, že já si nenechám vzít svůj názor (opřený o precizní argumentaci), ale v tom, že Vy z něj vytrhnete nepodstatný fragment, ze kterého následně dovodíte docela jiný význam řečeného, než jaký je v původním komentáři.
pooch.ledog
23. dubna 2012 • 13:29
Knouraly? No vidite, jak jste uplne vedle. S lidma, kteri umi jen nadavat a stezovat si se zasadne nestykam, uz davno to mam takhle zarizeno. Patrne ze mne uz nejak na dalku citi, ze bych je stejne nepodporovala v jejich knourani a tak se mi vyhybaji. V podstate je nepotkavam. Naopak, vetsina lidi co znam je prave docela spokojena se svymi zivoty a ve svych oborech neco dokazali. Ja nemam zajem nechat si otravovat zivot jeste tim, ze budu poslouchat negativni narky. Jenze uz i tihle lide dneska vidi, ze neco je spatne. Tady nejde jen o to, jak mizi pracovni mista a ze se casto setri na nespravnych mistech, ale o cely vyvoj ekonomicke situace s prihlednutim co to prinese do budoucna, predevsim nam, kteri uz mame jisty vek. Mluvit o tom, ze ma clovek delat az do 70. a setrit na vsem co se da, pricemz pak vidi, jak statni urednici a politici rozhazuji kde se da, pricemz jeden skandal stiha druhy, to se mi proste nemuze libit. Nejsem ovce, abych kyvla bezmyslenkovite na vsecko co mi kdo nastrci. Politik zije taky za moje penize a tudiz mam pravo vedet, co s nimi dela. Chapu vas, ze ted trpite ztratou iluzi kdyz ty vase veleoblibene Veverky utrpely takove sramy na cti, ale ja nejsem jako vy.Neverim ani jedne strane, ani jednomu z te plejady sobcu kteri dnes ovladaji svet a ovlivnuji zivoty lidi vic nez cokoliv jinyho. Jedina vec, o kterou mi jde je aby nam to nedelali jeste horsi. Jit cestou zdrazovani muze jen blbec, v tehle situaci rozhodne. Vsecky predchozi vlady zdrazovaly, jedno zda zleva ci zprava byla jejich orientace. Dosud se to ale dalo utahnout a proto nezacaly zadne masove protesty. Ted uz je to ale o necem jinym a jestli to vy nevidite, tak jste asi nekde v nejake bubline a nebo tezce za vodou, budiz vam to prano, jenze to nemuze byt kazdej.
Odbory a levicaci toho budou vyuzivat a vseci na to doplatime. Pravici to je zjevne jedno a jede si dal po svem a to mi sakra vadi. Nechtela bych se totiz dozit zadratovanych hranic a podobnych hnusu.