Komentáře

Zpět na článek

Počasí hraje a bude hrát stále větší roli v zemědělské produkci. Za jablka si letos kvůli mrazům připlatíme

6 komentářů

kubat11
27. dubna 2024 • 08:00
Tak to jsem opravdu netušil, že počasí hraje v zemědělství takovou roli, dokonce má být tato role stále větší.
bella.
26. dubna 2024 • 21:36
Ále kdepak !!!!
EU nás přece nenechá ve štychu,
jablka nám pošle s Fialou spřátelená Ukrajina i se svým plesnivým obilí , kdy průjezd kamionů do Česka Polsko jistě promtně umožní v obavě šup s tím pryč jen aby to nezůstalo u nás a Češi jsou dost blbí, aby to přijali.
Doporučuji s ukrajinskýma jabkama to nepřehánět , Ukrajina nezná míru v pesticidech zakázaných všude, jen u nich ne.Polsko nás spasí salmonelovými kuřaty a zeleninou hnojenou lidkými exkrementy, tedy i s larvami škrkavek apod. a svými levnými vejci od jejich slepic mučených v klecích.
--------------------------------------
Jó, kdyby našim zemědělcům vydupali komisaři v EU větší dotace ( takové co má Macron pro svoje imrvére stávkující nemakačenka ), pak bychom nemuseli mít starosti a měli i kvalitu. Soběstační bychom mohli být !
------------------------------------------------------------------------------------
Tomáš Kostelecký
26. dubna 2024 • 20:51
To je novinka. Já si doposud myslel, že počasí na úrodu nemá vliv.
lug70
26. dubna 2024 • 18:30
Doma na zahradě jsem si všiml, že zmrzly květy jen u (18 let) mladých hrušní a jabloní. Na stromech 60 až 90 let starých většina květů přežila bez úhony, i k když se mráz vyšplhal pomalu k -4 stupňům. Jestli nebude problém jinde, třeba v přešlechtěností dnešních ovocných stromů.
sella-bike
26. dubna 2024 • 18:27
Někdo moudrý řekl "pozor na ty, kteří vědí co bude v budoucnu".
To je případ i zde autora, který zřejmě ví, jak jsou na tom ostatní pěstitelé jablek....
Může mít samozřejmě pravdu, ale také nemusí. Je to taková "paragánská pádina".
Ale je nutné o tom psát článek a hlavně s titulkem od Nostradama...?
Sylva Sauerova
26. dubna 2024 • 17:31
"Požadujeme potravinovou soběstačnost!"
© Tomio Okamura
(via @Posledniskaut)
http­s://tw­itter­.com/P­osled­niskau­t/sta­tus/17­837318­993969­64409