Komentáře

Zpět na článek

Jana Bendová: Proč dal Babiš za uši Havlíčkovi a Schillerové. Snad Jurečka nezakáže prodávat i v neděli

34 komentářů

Miroslav Plesnik
10. dubna 2024 • 18:48
Jen na chvíli pustí ty své poskoky z pohledu až ti hned vyrobí průser.
Miloslav Podhola
10. dubna 2024 • 14:32
Obávám se o Bendovou, kdyby se neprodávalo o nedělích a svátcích, jistě jen ona, by pošla hlady.
Ráda asi nakupuje zelené uzeniny, které zlevní
neprodané během týdne.
Pisalkové mohou "tvořit' ve svátek, doma, v posteli!
Prodávačům to nepřejí.
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:44
V nedeli mají mit obchody zavřeno tak jak je to ve většině zemi EU
Avatar - epr3}
epr3
10. dubna 2024 • 12:54
@Papanikula A proč to musíme mít stejně?
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:58
@epr3 nemusíme
Avatar - epr3}
epr3
10. dubna 2024 • 13:03
@Papanikula No tak. Je to věcí byznysu majitelů obchodů a odborů prodavačů a personálu zaměstnaného v marketech.
V každé práci mi, pokud se mi něco nelíbilo, řekli, že tady to takhle chodí, jestli máš jinou představu, najdi si práci podle toho.
Petr Pidrmann
11. dubna 2024 • 02:39
@epr3 A proč jinak?
Avatar - epr3}
epr3
11. dubna 2024 • 06:27
@Petr Pidrmann Až tam budou skákat z okna, budete taky?
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:42
by mělo být nedělní omezení prodeje podobně jako v jiných zemích legislativně ukotveno pro všechny. "Více či méně přísná regulace prodejní doby není v Evropě žádnou výjimkou - kromě většiny našich sousedů funguje třeba i ve Švýcarsku, ve Francii, v Belgii, Nizozemsku, Řecku či Norsku. A když to funguje všude tam, není důvod, proč by to nemohlo fungovat také v Česku,"
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:40
V Německu si lidé v neděli v běžných obchodech nenakoupí už od roku 1956. Jednotlivé spolkové země si mohou otevírací hodiny obchodů regulovat dle svého jen v pracovní dny, nedělní nákupy však až na drobné výjimky zůstávají zapovězené. Značný vliv má totiž v zemi křesťanská tradice.

S podobnou regulací se lze setkat i v Rakousku, kde je možné si v neděli nakoupit jen v turistických oblastech. Obchody musí mít v neděli zavřeno také ve Švýcarsku a Norsku.
Avatar - epr3}
epr3
10. dubna 2024 • 12:55
@Papanikula Ve dny, kdy mají doma zavřeno, jezdí nakupovat k nám.
Petr Pidrmann
11. dubna 2024 • 02:42
@Papanikula V Německu lze v neděli nakoupit v pekařství, tuším že do 100, jinde ne.
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:39
Německu I Rakousko and je zákonem stanovená otevírací doba. V pondělí až sobotu můžou být obchody otevřeny od 60 do 200. V neděli jsou téměř všechny obchody zavřeny.
Frank51482
10. dubna 2024 • 11:51
Je zajímavé, že jsem ještě s rodinou nebyli v neděli nikdy na nákupech. Jestli někdo potřebuje v neděli camrat po kvelbech, tak je duševně nemocný.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
10. dubna 2024 • 12:26
@Frank51482
možná je to pro tebe těžko pochopitelné, ale spousta lidí nemá jindy čas, protože hákuje i v sobotu. To je každého věc. A u toho obchodu je to nabídka a poptávka. Pokud lidé nebudou v neděli chodit na nákupy, obchody nebudou mít otevřeno. A naopak. Nejhorší jsou lidé, co by chtěli určovat jiným, co mají v který den dělat...
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:46
@Uživatel_5734171
No spis i prodavačky mají mit v neděli volno

by mělo být nedělní omezení prodeje podobně jako v jiných zemích legislativně ukotveno pro všechny. "Více či méně přísná regulace prodejní doby není v Evropě žádnou výjimkou - kromě většiny našich sousedů funguje třeba i ve Švýcarsku, ve Francii, v Belgii, Nizozemsku, Řecku či Norsku. A když to funguje všude tam, není důvod, proč by to nemohlo fungovat také v Česku
Papanikula
10. dubna 2024 • 11:46
V Rakousku i Německu jsou v neděli oběhy zavřené včetně potravin proč to nejde i u nás ?
Richard Šebesta
10. dubna 2024 • 12:01
@Papanikula Nemusíme všechno opisovat od Němců a Rakušanů, že jo ? No a mohl bych oponovat jinde v neděli velkoobchody jedou takže kdo má pravdu ?
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:42
@Richard Šebesta
by mělo být nedělní omezení prodeje podobně jako v jiných zemích legislativně ukotveno pro všechny. "Více či méně přísná regulace prodejní doby není v Evropě žádnou výjimkou - kromě většiny našich sousedů funguje třeba i ve Švýcarsku, ve Francii, v Belgii, Nizozemsku, Řecku či Norsku. A když to funguje všude tam, není důvod, proč by to nemohlo fungovat také v Česku,
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
10. dubna 2024 • 12:28
@Papanikula
Oběhy ať si klidně zavřou, ale obchody nechť nechají na rozhodnutí trhu... Povinně zavřené obchody jsou většinou výsledkem nějaké lobby...
Papanikula
10. dubna 2024 • 12:43
@Uživatel_5734171
by mělo být nedělní omezení prodeje podobně jako v jiných zemích legislativně ukotveno pro všechny. "Více či méně přísná regulace prodejní doby není v Evropě žádnou výjimkou - kromě většiny našich sousedů funguje třeba i ve Švýcarsku, ve Francii, v Belgii, Nizozemsku, Řecku či Norsku. A když to funguje všude tam, není důvod, proč by to nemohlo fungovat také v Česku,
Avatar - našinec}
našinec
10. dubna 2024 • 10:16
Kdyby se měřilo každému stejným metrem, tak neřeknu. ...."Jsme ve válce s RF. "Jasný trestný čin šíření falešné a poplašné zprávy. A rozhodně to mělo na lidi a jejich psychiku mnohem větší dopad, než nějaký Vrábel.
Richard Šebesta
10. dubna 2024 • 12:06
@našinec To podepisuji
Saša Krach
10. dubna 2024 • 09:48
Tak. Možná se mýlím,,ale zdá se že zde má problém neustále opozice....Jako by byla u vládního vesla....Nebo, vláda dělá vše dobře.Asi tak ,....😝
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
10. dubna 2024 • 08:55
Absolvoval jsem v životě stovky nejrůznějších pracovních porad či kontrolních dnů. A vždy z toho musí být zápis. Přes to nejede vlak. Jinak se na dalším kontrolním dni bude řešit to, co kdo "myslel" a co kdo špatně pochopil atd. Poučení pro příště, jakékoli jednání s ANO musí mít písemný výstup. Oni to popřou také, ale bude alespoň nějaký doklad. Je mi z těch lidí skutečně na blití, je nezajímá nějaká budoucnost země, ale jen a pouze politický marketing. Jestli něco potřebuje "restart", tak je to politika obecně. A já jsem optimista a věřím, že tu je prostor pro nějakou novou politickou sílu, která tyhle zmetky vyautuje. Bude to trvat, ale dojde k tomu... Hlavně musíme přestat věřit tomu, že to nejde...
Avatar - epr3}
epr3
10. dubna 2024 • 11:36
@Uživatel_5734171 Když píšete o zápisu...Před nějakým časem tato vláda na základě "doporučení" zakázala činnost webů, které se jí nehodily do jejího pojetí pravdy. Už tehdy vláda vystupovala způsobem, že oni jako skoro nic a že jen doporučili správci domény, aby dotyčné weby zastavil.
Schválně jsem se podíval do zápisu toho zasedání vlády, jak to formulovali tam. Ani písmeno, vůbec nic o "doporučení", natož zákazu. Oni tím fakticky zavedli zpátky bolševickou cenzuru, takže když píšete o zmetcích, měřte všem stejným metrem.
Richard Šebesta
10. dubna 2024 • 12:08
@epr3 Souhlasím
Richard Šebesta
10. dubna 2024 • 08:07
Souhlasím s autorkou že Bureš jako jediný šéf a vlastník ANO žádnou reformu
v penzích nepotřebuje a neudělá .Bureš chce jediné až vyhraje zase čerpat ze státních eventuelně z unijních fondu many pro své firmy. Ano jeho potomci mají penzijní reformu na háku oni jsou za vodou. Co se týče Jurečky tak to je taky dobrý magor. Ty jeho nesmyslné akce které předvádí dokazují že on i celá jeho strana ve sněmovně jsou omylem. Nemají tam co dělat. Prodej o svátcích ve velkoobchodech má v tržním hospodářství řešit pouze samotný trh a nikdo jiný a ne nějaký neschopný ministr nebo poslanci. Až ony velkoobchody dojdou k závěru že se jim nevyplatí o svátcích otvírat tak neotevřou. Jako třeba svého času TESCO když zrušilo noční prodej ,protože byl zcela nerentabilní.No a další Jurečkův nesmysl který chce prosadit jsou výpovědí bez udání důvodů. Svého času to propagoval Nagy-Nečas co by premiér a nemělo to šanci na úspěch nyní opět lidovec Jurečka zkouší stejný nesmysl. Kecy okolo co vede Jurečka a někteří zaměstnavatele jsou úplně mimo. V současné době má zaměstavatel dost metod jak se zbavit neschopných pracovníků. Jsou zkušební doby a taky smlouvy na dobu určitou. Tenhle Jurečkův nesmysl povede hlavně k vyřizování osobních antypatii.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
10. dubna 2024 • 08:48
@Richard Šebesta
souhlas, souhlas, nesouhlas. Zaměstnavatel NEMÁ dost účinných nástrojů, jak se zbavit lempla. Opravdu nemohu propustit člověka, který u mě dělá 5 let na základě zkušební doby a už vůbec mu nemohu změnit smlouvu na dobu určitou. Buď dohoda nebo odstupné. Nebo nějaké šaškárny typu reorganizace. Zaměstnával jsem v životě stovky lidí, většinou bez problému, ale pár lemplů jsem také měl a vyhodit člověka, který nijak viditelně zákoník neporušuje, ale je k ničemu, je skoro nemožné. Momentálně navíc platím 10 dnů nemocenské já a lempl klidně dokáže promarodit ročně v součtu tři měsíce, přičemž to neplatí pojišťovna, ale já. Vloni jsem přesně takového pracovníka řešil, nakonec jsem mu musel dát odstupné, protože na něho byli naštvaní všichni, i jeho kolegové, protože za něho museli hákovat...
Richard Šebesta
10. dubna 2024 • 09:02
@Uživatel_5734171 Při každém posvícení se nějaký ten koláč připálí. Většina zaměstnanců se ale jako pár lemplů nechová. A rovněž platí že každá mince má dvě strany tedy pro i proti jde o to co má větší plusy. Dávat výpovědi bez udání důvodů je nesmysl podle mne. Povede to jen k vyřizování účtů mezi lidmi a to z různých důvodů, osobních , pracovních atd. a to je hlavní důvod proč by se to nemělo zavádět.
tempter
10. dubna 2024 • 09:51
@Richard Šebesta Při každém posvícení se nějaký ten koláč připálí... Jo a komouši taky ještě říkali: "Když se kácí les, lítají třísky". Prostě to máš pod kůží pěkně zažrané Cyrdo, holt, starého psa novým kouskům nenaučíš. A těmi kecy okolo vztahu zaměstnavatelů a zaměstnanců to jenom potvrzuješ. Jako správně kovaný kryptokomouš nikdy nemůžeš pochopit, že tento vztah musí být objektivně rovnocenný. Přestože každá ze stran do něj vstupuje s vlastním zájmem, cíl je objektivní a tím je prosperita firmy, z které obě strany těží. Ale jak to máš pochopit, když pro tebe zisk pořád vzniká vykořisťováním dělnické třídy (a rádoby intelektuálů alias Cyrda). V klidu, zase o mně půl roku neuslyšíš, reaguji opravdu jen na ty největší pitomosti, ale těmi připálenými koláči jsi mne fakt dostal
Papanikula
10. dubna 2024 • 11:49
@Richard Šebesta
místo jména Bureš si dosaďte Pávek a jeho řídicího důstojníka Koláře
Asatin
10. dubna 2024 • 12:26
@Papanikula Ty mas ridiciho dustojnika Babise a svet se nezbori.
Petr Pidrmann
11. dubna 2024 • 02:49
@Richard Šebesta
Nemáto být antyptyjí?