Zajímavosti

Zpět na článek

My řekneme hroši a Ukrajinci slyší peníze. Odpad může být rozkoš. Jak Ukrajinci slyší česká slova?

9 komentářů

Avatar - Lior Chaos}
Lior Chaos
18. března 2024 • 21:44
Mě nezajímá jak se co řekne ukrajinsky, mě zajímá kdy potáhnou domů.
thomas2
19. března 2024 • 05:06
@Lior Chaos - Muzou jit domu, az skonci valka. Nejlepe, kdyz skonci valka viteztvim Ukrajiny. Ovsem kdyby Ukrajina musela ztratit cast, ktera je okupovana Ruskem, tak Ukrajinci, kteri uprchli z te casti Ukrajiny, ktera je okupovana, se nevrati do te okupovane casti.
Uživatel_5582233
20. března 2024 • 06:07
Co špatného ti provedli tyhle dvě holky? Naopak, já bych je anebo par pracovitých dělníků vyměnil za celou ožralou rajchlovou bandu tzv „vlastenců“
Frank51482
18. března 2024 • 21:15
A koho zajímá nějaká ukrajinská slátanina?
thomas2
19. března 2024 • 05:15
@Frank51482 - Ovsem kdyz Cesi slysi jiny slovansky jazyk, tak to muze znit jako slatanina, ale je to proste jiny jazyk. Ukrajincum take muzou znit jine slovanske jazyky jako slatanina. To jsem slysel, jak se Polaci smeji ceskemu slovu zachod, v polstine to slovo znamena zapad. No a v ukrajinstine take to slovo znamena zapad, tak cesky vyznam toho slova je jim take smesny.
Avatar - Tomáš B}
Tomáš B
18. března 2024 • 17:15
Díky za slovník, ale učit se česky mají Ukrajinci, nikoliv naopak.
Jinak zajímavé čtení pro Ukrajince na tom ProUkajinu.cz - např. v článku o soudu s V. Veselovským za pokus o vraždu: (překlad Google) "Na první pohled vůbec nepůsobí dojmem krutého sadisty, který by chtěl zabít člověka. Spíše vypadá jako poněkud vystrašený chlapec." Takové hodnocení jsem nečetl v žádném česky psaném médiu. V tom ukrajinském chybí už jen úvaha, že Veselovský mohl být sám obětí nebezpečné školačky, protože se přece musel nějak bránit jejímu útoku, tak se bránil přiměřeně mácháním nožem, ale pak se o něj řízla a celé se to pokazilo... 🙄
Uživatel_5582233
20. března 2024 • 05:59
@Tomáš B "V pondělí stanul Veselovskyy, který rozhodně nepůsobí dojmem brutálního vraha, spíše vypadá jako vyjukaný kluk, u soudu". Deník.cz
Avatar - Tomáš B}
Tomáš B
20. března 2024 • 08:26
@Uživatel_5582233 OK, tak tedy i v Denik.cz. Jestli jeste nekde jinde, tak me to stejne nedojme. Na Ukrajince u nas narazim vsude, kam se podivam. Zkratka je tu uz znacne preukrajincovano.
Uživatel_5582233
21. března 2024 • 06:13
@Tomáš B Zajeď si na výlet do Krupky, Nového Boru anebo nějakého jiného města na Ústecku, tam je plno českých vlastenců. Ovšem indického a pákistánského původu. Pak ti ta „pře­ukra­jinci­zova­nost“ přejde.