Kultura

Zpět na článek

Bohumil Pečinka: Ukradený Karel Kryl. Jaký byl legendární písničkář?

24 komentářů

Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
17. dubna 2024 • 06:51
Myslím, že dnes by Karel volil KSČM🙂
Uživatel_5809900
14. dubna 2024 • 14:12
Kvituji a podepisuji...Landa, když už nemá co nabídnout, vždy se chopí nějakého živého tématu, zblbne své adoranty a poté opatrně vycouvá...K. Kryl skvěle pojmenoval v jedné písni stav naší politiky chvilku po revoluci: "... a už se těší na demokratůru...". Měl prostě zkušenosti s politiky ze "Západu"...a doma posléze zjistil, že to žel platí obecně...
Jedna z jeho písní, které mám nejraději je "Martině "...samozřejmě mírně politická, ale hlavně jemná, něžná, plná poetických obratů, tak, jak to K. Kryl mistrovsky uměl...(..obalí trny sametem, v náruči skryje před světem, když všichni zradí...".).
Jarda Brzdič
13. dubna 2024 • 07:58
Má cenu se vracet k tomu kam se rozptýlili voliči komančů?Když se na hrad dostal komunistický rozvědčík Pepa?A právě Krylem se dneska ohánějí ti, co by si přáli eurobruselskou totalitu, to je smutné.
Vladimír Veselý
12. dubna 2024 • 20:20
Zažil jsem okupaci v roce 1968. Pana Kryla si vážím.
tempter
12. dubna 2024 • 15:48
Souhlas. Po revoluci mi byl Kryl už úplně ukradený.
Vladimír Veselý
12. dubna 2024 • 20:15
@tempter mně ne.
tempter
12. dubna 2024 • 22:41
@Vladimír Veselý OK, žádnou radost jsem z toho neměl.
lug70
12. dubna 2024 • 14:41
Se ještě pamatuji, jak těsně po převratu 89 Kryla furt hráli v rádiu, ale jen do doby, než složil píseň "Demokracie". Potom jakoby utlo a Kryl z rádií ze dne na den zmizel. Novým popřevratovým pánům svou písní "Demokracie" šlápl na kuří oko. Tou písní jim nastavil zrcadlo, které bylo hodně křivé.
Martin Kopecký
4. března 2024 • 21:50
Pane Pečinko, máte opět pravdu! Karel Kryl viděl okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy v čele se SSSR. Ale také viděl pod pozlátko demokracie a byl znechucen poměry u nás po r.1989. Komu že to to říkal : "Vašku, ty jsi prase!"?? A proto emigroval podruhé a v emigrací, tentokrát dobrovolné, taky zemřel. Proč neposlouchame jeho texty a písně, složené po "revoluci"?? A a výroky některých komentátorů z diskuze nesvědčí o ničem jiném než o luze, neschopné naslouchat jiným názorům a svobodně diskutovat. Místo toho se za svůj život naučili jen používat ve svém monologu vulgarismy hrubého zrna, řekl bych na úrovni té duchem nejchudší části kmenových členů "kotlu" z fotbalových stadionů...
Luboš Hanus
12. dubna 2024 • 21:31
@Martin Kopecký Vašku, jsi prase, neřekl Havlovi Kryl, nýbrž Petr Cibulka.
Jan Sudeter
4. března 2024 • 10:35
Je to tak, je mi úplně na blinkání když vidím militantního idiota Landu jak zpívá písně skutečného pacifisty Kryla.
Vladimír Veselý
12. dubna 2024 • 20:16
@Jan Sudeter mně taky
Baboon
4. března 2024 • 09:02
Karel Kryl byl velmi brzo po Sametové revoluci znechucen tím, jací "dárečci" se dostávali ke korytům. Proto také tento vývoj nazval DEMOKRATŮRA, čímž vlastně řekl vše. Pro méně znalé:
Demokratůra = parodie na demokracii.
Jediné, z čeho by dnes mohl mít radost je, že KSČM již není v parlamentu. Nic víc, nic míň.
Jan Sudeter
4. března 2024 • 10:37
Ale voliči komunistů nezmizeli stejně jako voliči ČSSD dneska volí ANO a SPD
Vladimír Veselý
12. dubna 2024 • 20:17
@Jan Sudeter bohužel.
Jiří Černohorský
3. března 2024 • 14:04
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Luboš Hanus
3. března 2024 • 19:10
@Jiří Černohorský Ty vole, tak ty máš v tý palici hodně, ale vopravdu fest hodně vymeteno. To snad ani není možný, že takový hovado může mít volební právo. Podle toho to tady pak vypadá...
Jan Sudeter
4. března 2024 • 10:39
Pane Černohorský měl byste se nechat vyšetřit odborníkem. Evidentně máte psychické problémy.
Jan Sudeter
4. března 2024 • 10:43
@Jiří Černohorský na rusofilcku jako seš ty by Kryl ani neflus😏
viktor viktor
6. března 2024 • 12:43
@Jan Sudeter …Jaké jste měl krycí jméno, soudruhu ?
viktor viktor
6. března 2024 • 12:41
@Jiří Černohorský …Máte pravdu, ale to včerejší komunisté ( 1,5 mil. ) a agenti StB nechtějí slyšet. K. Kryl opravdu raději odešel po druhé do emigrace, aby se na ten kvetoucí hnůj
“ české demokracie “ nemusil dívat. Třeba vidět agenta Pávka jak klade květiny k hrobu Jana Palacha, tak by Kryla kleplo.
Vladimír Veselý
12. dubna 2024 • 20:19
@Jiří Černohorský Stručně a jasně, já jsem se z Vás už pozvracel.
Uživatel_5542819
3. března 2024 • 10:35
Dezolátov ? To sú zrejme tí, čo si dovolia mať iný názor ako autor . Tentokrát si ho ukradol samotný autor ...
Jan Sudeter
4. března 2024 • 10:40
@Uživatel_5542819 to není pravda ty numero, stejný názor sdílím i já a miliony dalších lidí