Historie

Zpět na článek

Vztah Čechů k alkoholu se mění. Kde se vůbec vzala česká pivní kultura?

10 komentářů

Uživatel_5672265
22. února 2024 • 15:50
Mladí hulí Ganju a stáří doma cucají vařuňku. Cena v hospodě stoupá nemravně a spotřeba klesá razantně.
Uživatel_5307608
19. února 2024 • 10:19
Co je kulturního na chlemtání debilizujícího nápoje? Ovšem běhání na záchod svědčí fyzické kondici.
Avatar - našinec}
našinec
19. února 2024 • 11:21
@Uživatel_5307608 Disent = chlast. Vašík Havlů by mohl vyprávět.
reproman
19. února 2024 • 16:58
@našinec Zajímavý. U Havla to vadilo, u Zemana ne? U "obyčejných lidí" taky ne?
(Jsem abstinent)
Uživatel_5307608
19. února 2024 • 17:03
@reproman U světových dramatiků to pochopitelně vadí víc.
lahny
19. února 2024 • 09:43
Všimli jste si, všechna piva jsou podměrečná.Takhle se okrádají spotřebitelé.A k tomu napomáhají i pivovary, protože jejich pivní sklenice nebo půllitry nemají čárku, značící půllitr, čili nejsou cejchovaný.
pablo41
19. února 2024 • 12:47
@lahny A není z nich upito ?
lahny
19. února 2024 • 13:47
@pablo41 Není, bylo by to vidět.A takovéto podmíráky se dávají všude.
Bowbachg
19. února 2024 • 14:09
@lahny
Asi již pěkných pár desetiletí nebyl pan Lahny v zařízení, kde se čepuje pivo, což? Všechno sklo dodávané pivovary totiž musí mít míru vyznačenu. Mimochodem, ta vaše "čárka" není v žádném případě tzv.cejch. Proto také musí mít každá provozovna k dispozici cejchovanou nádobu, kterou si mohou zákazníci, urýpaní jako Vy, správnou míru nechat změřit.
lahny
19. února 2024 • 14:30
@Bowbachg Pravidelně do restaurací nechodím, ale když jedu do nějakého města na výlet tak se zastavím na oběd (pro rejpala..manželka řídí).Ještě nikdy se nestalo aby mě přinesli správnou míru.Jejich reakce na to aby mi to dotočili...to dojde... a nebo dali můj půllitr pod pípu kde se točí pivo a odkapávajíci kapky doplnily můj půllitr.Co jsem měl reklamovat?...pivo bez pěny nebo správnou míru.A věříte, že mě ani jeden číšník (majitel) tu cejchovanou nádobu nenabídl.Proč asi?No protože by se sami přesvědčili, že pivo je podmírák.Zatím jsem byl tak zbabělý, že jsem ještě nikde neřekl...za méně piva méně peněz.
Ano, i za komunistů byly podmíráky, ale když jsem ho chtěl dotočit, bez řečí dotočili a bylo i 5 mm nad čárku.On si to číšník zase vynahradil na jiném zákazníkovi.
Jsem soustružník, frézař a když udělám o jednu desetinu menší výrobek je to zmetek a musím ho zaplatit.Číšníkův zmetek je podměrečné pivo, ale to jde opravit a on nic platit nemusí.
Takže proč já mám trpět zmetky u někoho jiného a mě je nikdo netrpí?