Rozhovory
Havel: Zemědělce ničí byrokracie, evropská omezení i levný dovoz. Zemědělská politika vyžaduje reformu
27 komentářů
Co asi čekat od ministra Výborného, který nerozezná husu od kachny a žito od pšenice , než obvinění se spojením s proruskou a dezinformační scénou.? Jak by se mohl bavit se zemědělci, když tomu nerozumí? A premiér Fiala, který si dává igelitové návleky, když jde do kravína? Jsou to úplně stejní politici, jako ti těsně před koncem normalizace. Je nám ukradená ta vaše národní fronta- pětikoalice a rozdělování míst pro naprosté diletanty, kteří mají nějaký papalášský post ve zbytečných straničkách s počtem okolo 2500 členů. Když to neumíte, tak jděte. Málokomu budete chybět.
Richard Šebesta
@jerryx Nikoli 100 ale 200 % souhlas. Dnešní ministři pětikoalice to je vládnutí odtržené od reality běžného života. Většina ministrů jsou neschopni. Výborný je určitě jednim z nich.
Dalo by se říci, že všichni zemědělci v EU, kterým se nezamlouvá zemědělská politika EU jsou proruští?
Jistě že nikoliv,to jen Fialova vláda a ostatní vládní politici nemají jiné argumenty, než takové pomluvy českých, protestujících zemědělců
Vláda se obává, aby to neskončilo požadavkem jejího odstoupení. To by byl malér, prišli by o korýtka.
Jistě že nikoliv,to jen Fialova vláda a ostatní vládní politici nemají jiné argumenty, než takové pomluvy českých, protestujících zemědělců
Vláda se obává, aby to neskončilo požadavkem jejího odstoupení. To by byl malér, prišli by o korýtka.
našinec
Jen pro srovnání - výkupní cena mléka v roce 1987 byla 2,80 Kčs, dnes je 8,66 Kč. Výkupní cena vepřového za 1 kg byla v roce 1987 34 Kčs, dnes je 42 Kč.
Ještě pár let a už nebudena čem skutečné zemědělství provozovat. Z orné půdy je z většiny písčitojílovitá masa bez biologických složek, neschopná zadržet a pak pomalu uvolňovat vodu. Funguje už jen jako nosič rostlin nacucaný umělými hnojivy.
Aby to něco produkovalo, cpe se do toho víc a vích průmyslové chemie a dotací, což zákonitě, už během dekády skončí zhroucením celého systému. Jak už dnes předvádí buď sucha nebo prudké povodně, způsobené víc než klimatickou změnou neschopností "zemědělstvím" destruované krajiny jímat a pomalu pouštět vodu.
Nemluvě o dalších problémech jako jsou chemií nacucané potraviny ničící lidské zdraví s pikantérií v podobě neschonosti mužských spermií oplodnit ženské vajíčko, tedy ve vymírání evropské populace. To nahrazované návozem lidského materiálu z mentálně destrukčního afro islámska.
Tohle ovšem nezachrání reforma zemědělské politiky, to je na reformu západní společnosti jako celku. Přesněji v ukončení cesty k bruselské socialistické totalitě a návratu k národním demokraciím bez dotačně ideologického fantazírování ... jestli už na to ovšem není pozdě.
Aby to něco produkovalo, cpe se do toho víc a vích průmyslové chemie a dotací, což zákonitě, už během dekády skončí zhroucením celého systému. Jak už dnes předvádí buď sucha nebo prudké povodně, způsobené víc než klimatickou změnou neschopností "zemědělstvím" destruované krajiny jímat a pomalu pouštět vodu.
Nemluvě o dalších problémech jako jsou chemií nacucané potraviny ničící lidské zdraví s pikantérií v podobě neschonosti mužských spermií oplodnit ženské vajíčko, tedy ve vymírání evropské populace. To nahrazované návozem lidského materiálu z mentálně destrukčního afro islámska.
Tohle ovšem nezachrání reforma zemědělské politiky, to je na reformu západní společnosti jako celku. Přesněji v ukončení cesty k bruselské socialistické totalitě a návratu k národním demokraciím bez dotačně ideologického fantazírování ... jestli už na to ovšem není pozdě.
@Pavel Maleček
návrat k národním demokraciím povede jen k tomu, že ty dotace přesunou své těžiště. Dotace je třeba BEZ NÁHRADY zrušit. Za jídlo musí lidé platit tolik, co ta výroba skutečně stojí. Sedlák si pak nebude vlastní pole ničit chemií a bude do něho vracet organickou složku, protože ta půda ho bude živit a bude živit i jeho potomky...
návrat k národním demokraciím povede jen k tomu, že ty dotace přesunou své těžiště. Dotace je třeba BEZ NÁHRADY zrušit. Za jídlo musí lidé platit tolik, co ta výroba skutečně stojí. Sedlák si pak nebude vlastní pole ničit chemií a bude do něho vracet organickou složku, protože ta půda ho bude živit a bude živit i jeho potomky...
Richard Šebesta
@Pavel Maleček Podle mne už je pozdě a v podstatě souhlasím.
našinec
@Pavel Maleček Zapomněl jste transformaci zemědělské půdy na stavební.
Kdo je kdo ..Tato otázka v našich dějinách je vcelku zásadní...Bitva u Lipan...Bílá Hora...Třicetiletá válka...Rok 48 a 69..…a mnoho dalších příkladů.
Zemědělství nerozumím...ale je pro mně důležité...Pokud za něco jdu do boje....Určitě se nepustím před bojem,,,,do vlastních řad ..Což zemědělci dělají....🥵
Zemědělství nerozumím...ale je pro mně důležité...Pokud za něco jdu do boje....Určitě se nepustím před bojem,,,,do vlastních řad ..Což zemědělci dělají....🥵
Zemědělce ničí DOTACE. Zrušme dotace, plaťme za potraviny skutečnou cenu. Problémy zmizí okamžitě. Bez jídla se lidé neobejdou. Pochopitelně, že o tu částku, kterou platíme na dotacích, musíme snížit daně, protože potraviny zdraží. Nicméně znám spoustu zemědělců, kteří neberou ani korunu dotací a to z principu. A vydělávají. Prostě a jednoduše neprodají toho vykrmeného býka na jatka za 40 000,- korun, ale "prodají" ho ve své restauraci nebo ve své prodejně za 100 tisíc.
Já opravdu nechápu, proč mají ausgerechnet v zemědělství být takové dotace. Vyplácíme z našich daní peníze lidem i za to, že nic nepěstují. Říká se tomu vznešeně údržba krajiny a není to nic jiného, než jeden velký tunel. Senochrup si za pár korun pronajme od státu louky, dvakrát ročně tam posíkne trávu a vystaví státu fakturu za miliony. Takže zítra, až uvidím ty Fendty a John Deery blokovat magistrálu, otevře se mi kudla v kapse...
Já opravdu nechápu, proč mají ausgerechnet v zemědělství být takové dotace. Vyplácíme z našich daní peníze lidem i za to, že nic nepěstují. Říká se tomu vznešeně údržba krajiny a není to nic jiného, než jeden velký tunel. Senochrup si za pár korun pronajme od státu louky, dvakrát ročně tam posíkne trávu a vystaví státu fakturu za miliony. Takže zítra, až uvidím ty Fendty a John Deery blokovat magistrálu, otevře se mi kudla v kapse...
@Uživatel_5734171 Ty si toho býka asi děláš za barákem...Tak dej pozor aby ti ho někdo za tu cenu koupil..😂🦧😂🦧...
Hold lidem tvého myšlení 🤮🤮
Hold lidem tvého myšlení 🤮🤮
našinec
@Uživatel_5734171 S přeměnou zemědělské půdy na pastviny a vyplácení podpory pro toto přišel Lux v 90tkách s tím, že si potřebné potraviny dovezeme.
@Uživatel_5734171 zemědělec je hekal, který má pořád s něčím problémy, moc vody, málo vody, moc teplo, moc zimy, malé dotace, nafta je mu drahá a teď ho pro změnu zase ničí byrokracie 🙄
Ničí úplně všechny ale heká zase jen zemědělec a teď si ještě bude brát ostatní jako rukojmí a blokovat jim cesty do práce 😬🫣 myslím, že kudla v kapse se otvírá hodně lidem, když se řekne slovo zemědělec 👊 až se bude příště protestovat ve stavebnictví, bylo by dobré vzít válce a jet se projet pro změnu po polích 😡
Ničí úplně všechny ale heká zase jen zemědělec a teď si ještě bude brát ostatní jako rukojmí a blokovat jim cesty do práce 😬🫣 myslím, že kudla v kapse se otvírá hodně lidem, když se řekne slovo zemědělec 👊 až se bude příště protestovat ve stavebnictví, bylo by dobré vzít válce a jet se projet pro změnu po polích 😡
Richard Šebesta
REFORMU nevyžaduje jen zemědělská politika ale skoro celá EU. Proměnila se v byrokratický kolos, který není schopen řešit vlastní problémy ale snaží se kafrat do všeho a všem.EU mi dnes připomíná žáka (žákyni) který(rá) propadá z několika předmětu ale přitom chce ostatní poučovat jak se má co dělat !
Pokud jde o naše politiky tak v tom jak Bureš tak i Fiala jsou zajedno EU potřebuje reformu,Fiala to tvrdil pokud vím před volbami v diskusi s Burešem a
Bureš to řekl před pár dny. Oba objevili Ameriku. Jenže oba s tím nic nedělají jen o tom plkají a skutek utek !
Pokud jde o naše politiky tak v tom jak Bureš tak i Fiala jsou zajedno EU potřebuje reformu,Fiala to tvrdil pokud vím před volbami v diskusi s Burešem a
Bureš to řekl před pár dny. Oba objevili Ameriku. Jenže oba s tím nic nedělají jen o tom plkají a skutek utek !
A *** Fiala říká,že jsou to dezoláti co podporují Rusko.Kdo se má v tom vyznat?
Richard Šebesta
@Radek Kocvelda Ano to dokazuje že on sám je dezolát pan Fiala a lhář a že spadl hodně hluboko pomalu na úroveň agenta Bureše-Bláboliše
@Radek Kocvelda
pár proruských dezolátů tam zítra bude, ale jinak je hlavním motivem toho protestu vyžírka...
pár proruských dezolátů tam zítra bude, ale jinak je hlavním motivem toho protestu vyžírka...
Richard Šebesta
@Uživatel_5734171 Takže to máme vyžírky a ruské dezoláty v celé EU od Polska až po Španělsko. Pokud vím protesty probíhají napříč celou Evropou a jde o celý komplex problémů jež EU nezvládá i o levné ukrajinské zemědělské produkty.
Zemědělcům ,kterým se to nelíbí
je tady řešení!! Nabídněte Vaše farmy největšímu českému zaměstnavateli ,producentovi zemědělských
produktů,hnojiv,potravin a příjemci dotací a našemu spasiteli ,budete bez starostí a v pohodě a ještě Vás zaměstná za super mzdy!
A bude pro všechny klid a pohoda!!🙃🤦