Historie

Zpět na článek

Mrtvé nevěsty, delirické stavy a podivné záhady. Hororové povídky E. A. Poea inspiroval jeho vlastní život

5 komentářů

Vlasta Hrdličková
19. ledna 2024 • 21:19
V době, kdy nám bylo něco přes dvacet, jsme asi všichni hltali horory a nejen od EAP... Chodili na filmy; Jáma a kyvadlo, Předčasný pohřeb... A četli. Mám jeho knížku povídek Jáma a kyvadlo, vydanou v roce 1978, stála tenkrát 30 Kčs, je tam 34 povídek... A taky mám knížku básní Bludná planeta, ve které nemůže samozřejmě chybět ani Havran... A nezávidím mu jeho děsy běsy, které ho pronásledovaly, a nejspíš nejen v noci😢... Už víckrát ne🖤🖤🖤
Martin Kašpar
19. ledna 2024 • 20:42
EAP jsem pro sebe objevil ve stánku PSN na nádraží v Děčíně, brožovaná knížečka stala celých 8 Kčs. Než jsem dojel do KV, věděl jsem, že tohle bude můj autor. Bylo mi 14 a psal se rok 1988. Děkuji za toto setkání, asi i díky němu dnes o literatuře mohu vykládat s láskou a úctou svým studentům. RX děkuji za článek.
Miroslav Hraběta
19. ledna 2024 • 18:18
Edgar Allan Poe a Karel Jaromír Erben, dva skoro bratři přes oceán 🖤
Vlasta Hrdličková
19. ledna 2024 • 20:52
@Miroslav Hraběta
No ony básně z Erbenovy Kytice jsou taky pěkné horory a žádné počteníčko na dobrou noc🖤
Martin Kašpar
19. ledna 2024 • 21:07
@Miroslav Hraběta
Ještě také Jakub Arbes a jeho romaneta. Doporučuji i krásně načtené Janem Hartlem, ke stažení v archivu ČRo.