UrbeX

Zpět na článek

Vojenský prostor Ralsko: Opuštěné školy a vybydlené paneláky. Sovětskou okupaci stále připomínají děsivé ruiny

13 komentářů

Miroslav Holub
12. září 2023 • 08:41
Proč tam nenastehuji Ukrajince když předtím tam byli Rusaci.
tempter
12. září 2023 • 09:14
@Miroslav Holub Proč se tam nenastěhuješ ty, když tam předtím byli rusáci?
Avatar - JP }
JP
12. září 2023 • 09:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ladislav Sedlák}
Ladislav Sedlák
11. září 2023 • 12:48
Byl jsem tam před, bylo to pěkné vojenské městečko. Byl jsem tam krátce po. Češi vykradli vše, Romoví se tam vyřídily, ale i obyčejní Češi. Kradlo se vše. To je vizitka nás Čechů.
Avatar - JP }
JP
11. září 2023 • 14:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - JP }
JP
11. září 2023 • 14:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Josef Zítka
11. září 2023 • 15:22
není to tu tak hrozné, jak se zdá
Avatar - Ladislav Sedlák}
Ladislav Sedlák
11. září 2023 • 16:13
@JP Vážený pane, jsem Váš člověk. Máte zcela pravdu, Byla a je to velká ekonomická škoda.
tempter
11. září 2023 • 16:18
@Ladislav Sedlák Pěkné vojenské městečko..., ty máš fakt dost. Byla to základna cizího okupačního vojska nedobrovolně trpěná na našem území, symbol vazalství a ponížení. Ale to je lidem jako ty úplně fuk.
Avatar - Ladislav Sedlák}
Ladislav Sedlák
11. září 2023 • 17:04
@tempter Bohužel, byla to základná spojeneckého vojska. Tak jako spojenecká základna US Army u nás (bude). Je nutno vycházet ze znění podmínek Varšavské smlouvy. Jistě však chápu, že Vás pohled byl Váš vlastní. To však je problém historiků, ne náš. Pravda je pojem relativní.
tempter
11. září 2023 • 21:12
@Ladislav Sedlák Vždyť říkám, ty máš fakt dost.
Avatar - JP }
JP
11. září 2023 • 17:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Shane26
12. září 2023 • 01:51
@tempter Pravdou je, že stejně jako nechali zchátrat plno našich kasáren i jiných objektů, které třeba divoce zprivatizovali, i zde se to dalo využít lépe. Což je ale typické pro tenhle režim: počkat, až to samo spadne a pak se to prodá někomu, kdo si tam postaví nějakou hrůzu à la Amadeus...
U nás takhle nechali zchátrat kasárna, kde mohlo být plno bytů. Byl jsem tam a ta úprava na byty či aspoň ubytovnu pro cizí dělníky, kteří teď zabírají byty, chybějící pro mladé rodiny, by nestála tolik. Ale oni to to nakonec zbourali a postavili obchoďák...Přitom byty chybí, protože celé domy v restitucích vrátili těm, co je teď draze pronajímají solventním cizincům...