Reportáže

Zpět na článek

Bez dobrovolných hasičů se vesnice neobejde. O požární sport je opět velký zájem

2 komentáře

Uživatel_5666734
Jsem dobrovolný hasič už od dětství teď už jsem i vedoucí mládeže a výrok, že je o požární sport opět velký zájem mi přijde poněkud hodně zavádějící, když se v našem Novojičínském okrese soutěží účastní každým rokem méně družstev a to jak na dětských, tak i na dospěláckých soutěžích, protože dospělí nemají z čeho čerpat. Pamatuji si třeba, že na okresní kolo mládeže bylo každý rok okolo 20 družstev mladších i starších žáků letos to byly pouhá 4 družstva což je do nebe volající. Potýkáme se s tím že dětí co se přihlásí je málo a než dojdou do starších žáků, tak většina upřednostní jiný koníček. Hodně mě to mrzí, protože jsem tomu obětoval většinu svého volného času.

Kryštof Kalina
Isul Sten
Díky moc za tento článek. Vyrostl jsem u dobrovolných hasičů. Máme z minulosti spousty pohárů za vynikající umístění. A náš sbor má již 150 letou tradici. U nás funguje už jen zbytek členů ve Výjezdu v JPO II. Zde na severu to nemá pro lidi takový šmrnc a bojím se toho že se stanice budou jedna po druhé zavírat pro nedostatečný zájem veřejnosti.