Reportáže

Zpět na článek

Bez dobrovolných hasičů se vesnice neobejde. O požární sport je opět velký zájem

2 komentářů

Uživatel_5666734
7. srpna 2023 • 15:35
Jsem dobrovolný hasič už od dětství teď už jsem i vedoucí mládeže a výrok, že je o požární sport opět velký zájem mi přijde poněkud hodně zavádějící, když se v našem Novojičínském okrese soutěží účastní každým rokem méně družstev a to jak na dětských, tak i na dospěláckých soutěžích, protože dospělí nemají z čeho čerpat. Pamatuji si třeba, že na okresní kolo mládeže bylo každý rok okolo 20 družstev mladších i starších žáků letos to byly pouhá 4 družstva což je do nebe volající. Potýkáme se s tím že dětí co se přihlásí je málo a než dojdou do starších žáků, tak většina upřednostní jiný koníček. Hodně mě to mrzí, protože jsem tomu obětoval většinu svého volného času.

Kryštof Kalina
Isul Sten
6. srpna 2023 • 08:30
Díky moc za tento článek. Vyrostl jsem u dobrovolných hasičů. Máme z minulosti spousty pohárů za vynikající umístění. A náš sbor má již 150 letou tradici. U nás funguje už jen zbytek členů ve Výjezdu v JPO II. Zde na severu to nemá pro lidi takový šmrnc a bojím se toho že se stanice budou jedna po druhé zavírat pro nedostatečný zájem veřejnosti.