Komentáře

Zpět na článek

Zeleninová Sophiina volba. Máme kupovat předražené papriky, nebo si je vypěstovat z drahých semínek?

2 komentářů

Soňa Benešová
29. května 2023 • 09:43
K naštvání je, když to nevzejde. Koupila jsem letos balení rajčat Harzfeuer, a tam bylo 10 semínek za 50 Kč. Z toho vzešlo jediné. Dále jsem koupila tradiční ověřený Start, 60 semínek za 50 Kč, Stupické rané, asi 20 semen za 20 Kč, a soused mi dal svoje. Ostatní odrůdy včetně těch od souseda vzešly bez problémů, Start mám ještě na příští rok. Celkem asi 50 sazenic pro mne a pro souseda. Podvod s 10 semeny za 50 Kč je zase nějaký marketingový podvod nově v této sezóně. Normálně bylo v jednom balení aspoň 50 semen, a všechna vzešla. Bohužel jsem se nechala napálit, příště už budu číst i počet semen v balení, dříve to nebylo nutné. Ať se zadusí tou padesátikorunou, možná si budu kuchat semínka z nehybridních odrůd jako ten soused a semenáři zase budou brečet a chtít dotaci od státu.
tempter
28. května 2023 • 17:32
Je to nevědomost nebo nedostatek vkusu nebo arogance nebo tupost? Kdo ten román četl, musí mít z titulku silné nutkání ke zvracení...