Život a styl

Zpět na článek

Brzy se budeme muset uskromnit. Na čem jste ochotni šetřit?

15 komentářů

pablo27
24. července 2011 • 15:35
ciste z ekonomickyho pohledu ti muzu sdelit ze ceny neklesaly nikdy v hostorii..
panna
23. července 2011 • 11:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
mixer
22. července 2011 • 14:59
Jasně že krize bude.. Ten komu nedochází, že pokud je výsledkem krize pouze zlevnění práce a naopak zdražení všech služeb, že to je jen mezikrize.. Protože nebýt povelů shora tak by naopak velké firmy zlevňovaly (alespoň některé a alespoň něco, pokud tedy platí ta grafy poptávky a nabídky, co jsem viděl anekonomce) s ohledem na to, aby se v dlouhodobém horizontu udržely na trhu. Nezlevnilo se absolutně nic. možná nemovitosti, ale i tam se mi zdá, že majitelé oproti developerům reagují daleko více.. Je tedy logickou úvahou, že pravděpodobně všichni tihle velcí hráči mají instrukce "shora" co mají dělat, a že ať jsou v klidu, protože to pro ně (rozuměj ty, co mají víc jak miliardu na účtu) už je zařízená lepší budoucnost. Jinak si nedovedu vysvětlit ydražování všeho, přestože lidé mají průměrně méně a méně peněz..
A teď mi někdo s pomocí ekonomických nástrojů objasněte, proč nemám pravdu. Mám čím dál silnější dojem, že vše směřuje hlavně k tomu, "malé lidi" umlčet a definitivně jim ukázat, že musí držet hubu a krok, jinak přijdou o všechno, jinak je ti nahoře pomocí ekonomických nástrojů rozemelou na kaši, uvrhnou je do temnoty, přese všechnu údajnou "vyspělost" naší civilizace, protože ta je dostupná jen pro poslušné. Na tohle vždy někdo odpoví "neblbni, nebuď paranoidní, máme demokracii", což je sice super, ale já se fakt bojím. Protože otroctví, které je skryté je daleko horší než bič, který je vidět a kde se dá se poznat zrůda která ho drží.
zadrhel
22. července 2011 • 14:23
že šetřit se budou snažit všichni .. na daních, na pojistném zdravotním a důchodovém...
Palopetro
21. července 2011 • 09:53
už jsem začal s příspěvkama do tohoto kdysi oblíbeného diskuzního reflexního fóra.
sendyman
21. července 2011 • 11:43
No, to jsem si všímnul...
ivanb
21. července 2011 • 13:24
No vono taky neni divu.
Palopetro
21. července 2011 • 15:50
A kde jste byl zalezlej Vy?Na základně?
sendyman
21. července 2011 • 18:55
No dvolte! Já jsem tady prakticky každej den!
Ale je fakt že taky straším jinde!
Palopetro
21. července 2011 • 21:18
Fušujete strašidlovi do řemesla?Taky jsem ho neviděl ani nepamatuji.