Archív

Zpět na článek

Přišel, viděl, odešel: Proč nechodíme na Havlovo Odcházení?

12 komentářů

ivanb
11. května 2011 • 13:00
...za hovning. A neptejte se na pitomosti, když odpověď znáte!!!
nico47
10. května 2011 • 22:08
Ačkoliv při jedné Havlově divadelní hře jsem taky skoro usnula, teď byla jsem zvědavá, aniž bych přitom musela být snobský intelektuál. Že dám za lístek 150 korun je sice nemilé, na druhou stranu, když dá někdo třeba za cigára osm pětek...
Všichni, kdo mě znají vědí, že nejsem absolutně žádný příznivec, ani opěvovatel bývalého prezidenta, a přesto musím říct, že jsem se u filmu smála a bavila se až do konce. Absurdno dotažené k dokonalosti. A to statično, které mu bylo tak vyčítáno, mi tedy naopak přišlo jako skvělé dokreslení atmosféry. Takže "u mě dobrý".
cvalda
10. května 2011 • 13:07
máš pravdu panenko.
panna
9. května 2011 • 11:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
torinese
6. května 2011 • 14:54
jednoduše nepřišla na Odcházení, protože je Havel podprůměrný spisovatel a dramatik, kterého zbožňují leda snobi mající v kni*** vystaveného Kafku a obdivující zásadně jen "umění" pro normální lidi nudné a nestravitelné. Nevím, proč bych mrhala penězi na takovu prudu (pár her jsem od Havla už viděla, buď jsem usnula nebo vypnula televizi - do divadla bych na něho nešla ani omylem), když jdou v kině tak skvělé české filmy.Třeba Občanský průkaz - to je taková "legrace" z níž mrazí, naprosto autentický film, přirozené herecké výkony. Navíc ,pokud jde o Odcházení, každý věděl, jak to dopadne - Havel si chtěl zahrát na stará kolena na "rejžu" a Bakala mu to zafinancovala, jako malému dítěti drahou hračku. Pokud krasoduchové čekali masivní návštěvnost, tak asi upadli na něco hodně tvrdého.
havvah
8. května 2011 • 10:38
To, zda je někdo podprůměrný spisovatel si každý rozhodne sám u sebe, ale že to vyhlašují v "novinách" mi přijde maximálně trapné....

Odcházení jsem četla a přišlo mi fajn. Na film se podívat zajdu, ale ne za 150 do multikina... Víc se mi líbila Zahradní slavnost a doslov k vydání z roku 1968 nevím od koho to bylo... je to o nevšímavosti ke zlu.. a tak.
sirien
5. května 2011 • 14:32
...protože považuji čas svého života za příliš hodnotný než abych ho házel do kanálu
von.rammstein
5. května 2011 • 19:32
s tímto názorem nesouhlasím
lezerne
5. května 2011 • 10:57
Rozhoduji se,že si vymažu Reflex z oblíbených,ale pořád doufám s každým novým číslem,že se něco stane a budu mít zase radost tento" číst...
Nedavaška Jiří
havvah
8. května 2011 • 10:33
Zcela chápu ale já už to vzdala, a nahoru jsem si dala Instinkt a Britské listy a semka ještě zaletím a naletím na pár atraktivních titulků, ze kterých se většinou vyklubou nezajímavé kecy.... Reflex chválím jen za edici FilmX ...