Život a styl

Zpět na článek

Moje žena není pokřtěná. Půjde se mnou do nebe?

40 komentářů

fribble
24. května 2011 • 10:28
už při svatbě jste slyšel - pokud vás smrt nerozdělí ! Takže i pokud vaše žena přijde do nebe či pekla je jedno, stejně už se neshledáte !
zemekf
4. května 2011 • 07:43
Děvčico, to sis mosela vymyslet, pokáď ne mám hrůůůzu z návštěvy takovéhoto doktora, Bože !!!, za co nás trestáš. Dostat se do rukoub takovéhoto ,,tydýta,, je opravdu na POVÁŽENOU !!!
Tak ,,vzdělaný,, a tak hlůůpý, to snad nejde dohromady !!
catholicboy
4. května 2011 • 20:46
No tak povím vám.... Vy ale opravdu "vzdělaností" přímo excelujete

Vy si snad myslíte, že katolíky jsou jen staré babičky . Kde to žijete? V Česku je zvl. ve větších městech náboženství na vzestupu..... jen se zajeďte podívat na plné kostely převážně mladých lidí či lidí ve středním věku....
Mezi vysokoškoláky je vysoké procento věřících, ze svého okolí znám osobně řadu lékařů od "řadových" až přes primáře, docenty, profesory na univerzitě, kteří pravidelně chodí na katolické bohoslužby.....
Buďto jste neinformovaný nebo s prominutím nějaký "mimoň z vidlákova", tak mně to alespoň připadá.

A hlavně: Zesměšňujete víru ostatních lidí, jako kdyby vy jste měl patent na absolutní pravdu. Chce to toleranci, člověče.
Vám se také neposmívá, že jste neznaboh a ateista /a zřejmě navíc nevdělaný/
sirien
3. května 2011 • 19:59
Co takhle kdyby tomu hluboce praktikujícímu člověku odpověděli pravdivě a upřímně, to by se jim nechtělo?

Co takhle kdyby mu řekli, že Řím sice uznává hypotetickou možnost toho že by do Nebe byl přijat někdo nekřtěný (neb Boží vůle vane kudy se jí zamane), ALE jedním dechem dodává, že se tak běžně rozhodně neděje? (v zásadě jde o obranu Říma proti paradoxu který by nastal, kdyby řekli, že Bůh nemůže do Nebe přijmout nekřtěného, a tak říkají že samozřejmě může, ale nedělá to)

Co takhle kdyby ctěnému pánovi také připomněli, že svatba která ho pojí s jeho manželkou byla uzavřena do okamžiku, dokud je smrt nerozdělí, tedy i kdyby byla ctěná dáma do Nebe vpuštěna, nebude již žádných vazeb mezi nimi?

To by se jim ale asi nechtělo, co?
Oni totiž křesťani rádi takhle popopravdizujou a ukazujou se v hezčim světle jako ta skupinka všechny milujících a rozumných, umírněných a hodných lidí... oni totiž křesťani vědí, jaký by byl osud jejich náboženství, kdyby si všichni ti lidé co se k nim hlásí uvědomili, že nejsou nic jiného než další dogmatická a v podstatě iracionálně fanatická skupina, která se dovolává svatého písma, v němž je mnoho a mnoho věcí, které by pro spoustu lidí bylo nepřijatelných, že?

Škoda, kdyby mluvili na rovinu, bylo by zajímavé sledovat, jak by na to všichni ti evropští prý-že-křesťané co u Bible odklikli "I agree" aniž by ji četli (podobně jako licenci u software) reagovali
sirien
3. května 2011 • 20:00
Add - ono sem napsal Řím, ale ono ne že by protestanti nebyli v požadavcích na Nebe ještě brutálnější a z ostatních křesťanských odnoží je jen hodně malá menšina umírněnější, než římský katolíci
zdena1
3. května 2011 • 13:28
Křesťanská víra má, základ. Stojí na základě, jímž je Kristus a Jeho oběť na Kříži. Kdo na tomto základě nestaví svůj život víry, nebo ho vůbec nemá, /základ/, tak tomu, je křest k ničemu, staví jen na náboženské tradici, která křtí mimina. Křest není vstupenka do nebe, ale stvrzením, potvrzením naší víry v Krista, v našem srdci, který vzal hříchy lidstva na sebe,/ evangelium Jana, kapitola 3,verš 16/ , byl odsouzen místo nás, ukřižován, pohřben a třetího dne vstal z mrtvých. A ten, kdo Kristovu zástupnou oběť přijal pro sebe, /uvěřil/, přijal vírou, že Kristus byl odsouzen a zemřel i místo mne/, ten pak to přijetí vírou, stvrzuje, potvrzuje symbolicky právě křtem.To mimino nemůže udělat, ani rodiče to za něj nemohou slíbit, ti ho jen mohou ve víře vychovávat a pak až povyroste a nabude rozumu, sám se může rozhodnout svobodně, jako to udělali jeho rodiče. Křest je spojen s vírou a víra je tu pro nás teď, dnes! Po smrti nám nebude nic platná, protože to už uvidíme na vlastní oči. Každý sám za sebe se jednoho dne bude na Božím soudu zodpovídat, / ať už tomu věří, či ne/, jak naložil se svým životem, který mu byl Bohem darován. Sami rozhodujeme tady na zemi, / ne v očistci-žádný není/, kde budete po smrti těla .trávit věčnost, protože smrtí se život nekončí, ale začíná. Odpověď naleznete v Bibli, v Janově evangeliu, kapitola 3,verš 36. Přeji vám dobré rozhodnutí.Z.
zdena1
3. května 2011 • 11:58
Křesťanská víra má, základ. Stojí na základě, jímž je Kristus a Jeho oběť na Kříži. Kdo na tomto základě nestaví svůj život víry, nebo ho vůbec nemá, /základ/, tak tomu, je křest k ničemu, staví jen na náboženské tradici, která křtí mimina. Křest není vstupenka do nebe, ale stvrzením, potvrzením naší víry v Krista, v našem srdci, který vzal hříchy lidstva na sebe,/ evangelium Jana, kapitola 3,verš 16/ , byl odsouzen místo nás, ukřižován, pohřben a třetího dne vstal z mrtvých. A ten, kdo Kristovu zástupnou oběť přijal pro sebe, /uvěřil/, přijal vírou, že Kristus byl odsouzen a zemřel i místo mne/, ten pak to přijetí vírou, stvrzuje, potvrzuje symbolicky právě křtem.To mimino nemůže udělat, ani rodiče to za něj nemohou slíbit, ti ho jen mohou ve víře vychovávat a pak až povyroste a nabude rozumu, sám se může rozhodnout svobodně, jako to udělali jeho rodiče. Křest je spojen s vírou a víra je tu pro nás teď, dnes! Po smrti nám nebude nic platná, protože to už uvidíme na vlastní oči. Každý sám za sebe se jednoho dne bude na Božím soudu zodpovídat, / ať už tomu věří, či ne/, jak naložil se svým životem, který mu byl Bohem darován. Sami rozhodujeme tady na zemi, / ne v očistci-žádný není/, kde budete po smrti těla .trávit věčnost, protože smrtí se život nekončí, ale začíná. Odpověď naleznete v Bibli, v Janově evangeliu, kapitola 3,verš 36. Přeji vám dobré rozhodnutí.Z.
karel79
29. dubna 2011 • 06:53
Vaše starosti na mou hlavu ! Pokud budete mít vlastná hrob a slušné dšti, pravděpodobně budete ležet separovaně v plechovkách vedle sebe ( tedy to, co z vás zbyde po kremaci). Nic ví, nic míň. Vaše nynější starosti jsou skutečně úsměvné.
catholicboy
29. dubna 2011 • 13:31
No je evidentní, že tenhle problém vy zřejmě neřešíte, pro vás nemá život zřejmě žádnou transcendentální rovinu, jak je z vyšeho příspěvku evidentní.

Já jsem přesvědčen, že smrtí, tak jak ji známe, končí život těla a nesmrtelná lidská duše ve své existenci pokračuje...
A tohle není žádný excentrický okrajový názor, ale názor většinový /vzato celosvětově/, to spíše ten váš (de facto "popel v plechovkách vedle sebe") je podivný a neskutečně pesimistický, plochý
sirien
3. května 2011 • 19:51
Já jsem silný atheista a transcendentální případně spirituální rovinu života rozhodně spatřuji.

Jen mě fascinuje doslova starověká zakonzervovaná omezenost těch, kteří tuto rovinu nedokáží pojmout jinak než jako takřka nepřerušené pokračování vlastní existence, jako cosi hmotného (protože bez ohledu na řeči okolo, většina lidí věřících v Duši si ji představuje jako něco de facto hmotného, jako svou vlastní projekci do jiné roviny)

A hrozně se mi líbí ta hromada axiomatických dogmat, která stojí jen na přání těch co je vyslovují. např.
- Máme Duši
- Duše existuje i po naší smrti
- Duše se dočká "spravedlnosti"
- Duše se bude pokračovat ve své existenci a bude zahrnovat komplet nás samých, ergo my tak jak jsme budeme pokračovat ve své existenci (i se vzpomínkami, osobností, city, názory...)
- Osud Duše je závislý na tom, co my teď a tady děláme
- ...

...bohové, Richard Dawkins, guru současného skalního atheismu, má hlubší a hodnotnější vizi vlastní transcendence a spirituální hodnoty než 99% všech věřících.