Komentáře

Zpět na článek

Zpoplatnit všechny silnice? Správně! Udělat to tak, jak plánuje ministerstvo? Špatně!

14 komentářů

ferdabrablenec
28. dubna 2011 • 14:32
ale myslim ze je sulin, a jeho rodicove nevyuzili jedinecnou prilezitost pro geneticky prinos lidstvu tim ze zplodili takovydleho suliiiina
podrouzkova
27. dubna 2011 • 12:24
Zácpy vznikají, protože někomu ve frontě na řízky vypadla zubní protéza nebo se začal dávit. Zácpa je vždycky tam, kde vznikne překážka, většinou neopatrností či nepozorností. Platit mýto v závislosti na hustotě provozu? Zešílel jste? Kdo to bude měřit, kolik bude stát administrativa? Kolik nových úředníků bude třeba? Se stejnou logikou by mělo zboží v obchoďáku stát ve špičce víc než jindy, lidé by se pak přizpůsobili a nakupovali (jezdili) stejnoměrně. Při jízdě spotřebováváme palivo (ale nejen to, pane Cvrčku), také ostatní provozní látky, auto nám nikdo nedaroval, museli jsme je koupit a zaplatit spotřební daň, pak platíme další daně z příjmu, přidané hodnoty, silniční, dálniční... Spíš se soustřeďte na omezení rozkrádání, předražování a korupci. Kdyby se pracovalo kvalitně (jako to dokáží všude jinde) a nekradlo se (jako to dokážeme jen u nás), nemusel byste vymýšlet podobné .... (nemám slušná slova)!
zemekf
26. dubna 2011 • 15:38
V poslední době mne nic jiného nenapadá !!!

Za komoušů chybělo lidí do práce, dneska je není potřeba.
Za komoušů ČR dlužil kde-kdo, dnes dluží ČR kde-komu.
Za komoušů sice nebyly banámy, ale byly školky a jesle
Za komoušů mě naháněli STB dva roky po republice, ale dnes nemůžu stejně říct co si myslím, protože mně vyhodí z práce modrokabátník

defenestrace, defenestrace, defenestrace, defenestrace, defenestrace, defenestrace,
ultimathule
26. dubna 2011 • 19:05
A deska přes­kočí­...př­esko­čí..­.přes­kočí­.....
podrouzkova
27. dubna 2011 • 12:37
Za komoušů byli všichni zaměstnaní, nepracoval nikdo!
Za komoušů dlužily ČSSR země třetího světa většinou za zbraně. Jinak byly naše výrobky neprodejné!
Za komoušů nebyly ani banány, ani školky ani jesle, ba ani mrkev nebo vložky a hajzlpapír!
Za komoušů byste si se svou defenestrací ani neškrt!
Když Vás nic nenapadá (jste-li v práci) a píšete do diskuse, tak se ještě jednou zamyslete, ale pořádně!!!
whitebeard
26. dubna 2011 • 14:46
že Ty ještě nemáš řidičák, protože podobné hemzy může mít jen trouba, který si k provozu ani nečuchnul
von.rammstein
26. dubna 2011 • 19:54
to nesouhlasím
centauria
26. dubna 2011 • 13:32
Umím si to představit: Daně za pohonné hmoty zůstanou tak jak jsou. Ani jinde v daňovém systé mu nenatane žádná změna, akorát přibyde silniční daň pro všechny. Už to vydím, nasednu do zrezlé polorozpadlé 10let staré felicie, a dám za litr Naturalu 36Kč + 10Kč za 1km silnicě po které pojedu. Myslím si,, že je to idealní varianta a věřím, že ostatní také. :o) Jenom se bojím, aby to nebylo 100Kč za 1km. A pěški za chodník bych dal 9,90Kč za 1km
ultimathule
26. dubna 2011 • 15:35
Vydím? Pěški? Tak to moc děkuju, to druhé jsem ještě napsané nikdy neviděl.
jendai
26. dubna 2011 • 13:00
To, co autor píše, se mi nezdá jako dobrý nápad z následujícího důvodu, který zcela ignoruje: platíme státu daně; z těchto daní se musí (po různých přerozděleních) starat o veřejný prostor, jehož jedním typem jsou pozemní komunikace. Nechápu, proč bychom měli platit další speciální poplatky, když peněz z daní jde na silnice prokazatelně dost. Tržní model, který autor navrhuje, by musel mít jednu podmínku - snížit daně všem daně platícím občanům o určitou část. Osobně nepovažuji silnice za nezbytné k životu, čili pro mě by to mělo výhodu: zmenšili by se mi daně a protože individuální automobilovou dopravu nevyužívám, tak bych si vlastně polepšil.