Komentáře

Zpět na článek

John v prekérní situaci: O jeho třinácti lidech bude rozhodovat premiér

10 komentářů

sirien
25. dubna 2011 • 01:11
korekce
1 Pirátské straně pouhé nadšení a idee stačily k tomu, aby vznikla na celostátní úrovni. Možná protože její idee oslovily dost mladých lidí a protože její představitelé nepůsobí dojmem vyžírkovskejch svi.ní, ale jako někdo, kdo skutečně hájí zájmy určité skupiny a ne jen své vlastní
2 pominu-li můj dojem, že většina voličů jsou úplní pito.mci, pak musím poznamenat, že billboardová kampaň má silný účinek na podvědomé úrovni. Autor by měl přestat žvanit o věcech kterým nerozumí, očividně např. o reklamě a marketingu. Jedním z důvodů limitace CZ politické scény na ODS/ČSSD je právě to, že dlouhodobě zvládaly "přetapetovávat" všechny ostatní a vytvářet tak dojem, že jsou jedinou reálnou volbou

poznámky
1 Za úbytek členů si strany mohou svým chováním samy
2 Strany mohou být finančně limitovány na stát od okamžiku, kdy poprvé překročí 5% a vstoupí do sněmovny, do té doby si je může financovat kdo chce jak chce - pokud z 5% vypadnou, smůla, v loterii voličské přízně prohrály - tenhle model by mi přišel velmi funkční. Ideálně kdyby každá strana s více než 5% dostala TEN SAMÝ paušál, bez ohledu na svá % (jediným dalším příjmem by pak směly být členské poplatky)
3 Ať si o TOP09 (potažmo Kalouskovi nebo komkoliv jiném z TOPky) myslí kdokoliv cokoliv, faktem je, že od svého vzniku se ještě ničím nezdiskreditovala - žádný (aktuální) korupční skandál, žádné závažné pochybení jejích ministrů nebo poslanců... skutečně nevidím důvod k tomu aby se někdo z TOPky vyhazoval jen kvůli tomu aby VV které mají na hlavě toho másla několik kil mohly zmenšit dojem toho že si to slízly sami (i když si to samy způsobily)
vavrjan
24. dubna 2011 • 19:17
Nečas je buď velmi nerozumný nebo chce sám aby někdo tu vládu položil a je mu jedno jestli VV nebo TOP 09. Hlavně že za to nebude moci ODS . Ta bude pouze obětí. Jeho kroky směřují k rozpadu vlády aby se těmi nutnými reformami namočil někdo jiný a ODS bude opět v kurzu. Je to mazanej krok pokud to takto směřuje. Jinak je to ale hazardér se stranou i státem.
sirien
25. dubna 2011 • 01:27
Mě to přijde spíš padlý na hlavu a šílený, než mazaný.

ad1 - vládu nemáme ani rok. Faktem je, že přízeň voličů se od stran které volily nejvíce odklání půl roku po volbách až cca dva a půl roku od voleb, tzn. pokud vláda teď padne a budou nové volby, volební cyklus hraje do ruky opozice silné karty (minimálně dvě esa, řekl bych)

ad2 - TOP09, přímý pravicový oponent ODS, není zatím zatížen žádným skandálem, žádným průšvihem, žádným jasným selháním, což se o ODS fakt říct nedá. Ve volbách teď by tedy měla nejen celkově na vrch opozice, ale ještě navíc by relativně měla nad ODS navrch strana orientovaná na částečně stejnou sortu voličů; zejména v Praze by teď ODS dostala ještě víc po tlamě (ten magistrát jí tu hned tak nezapomeneme, jakou radost jsme kdysi měli, když se odtamtud socky vykopaly, a teď sou díky ODS oknem zpátky, navíc nehoráznym podrazem na voličích)

ad3 - Nečas sám se už neveze na vlně post-Topolánkovské popularity, Sobotka je ale naopak "novou" tváří po Jyrkovi (nj, vím, ve skutečnosti taky zkamenělina, ale vypadá jakoby byl, což se počítá). Další plus opozice, další problém ODS

ad4 - VVčka se teď kloní k tomu, že by ze sněmovny mohly taky krásně vyletět. to by relativně ještě více posílilo současnou opozici. (nedejbože by se mohli vrátit pámbíčkáři nebo ekofašouni)

ad5 - i ptačiska slibovala voličům reformy a i proto je volili. Zatímco o veverkovských reformách jsem cosi aspoň slyšel (minimálně na dopravě, zbytek je fraška, ale aspoň viditelná fraška), TOPka si jede svoje a sem tam je i vidět že se snaží (má finance a zdravotnictví, je vidět aniž by to musela hrotit), o reformách ODS sem zatím neslyšel nic. To by další část voličů mohla vnímat jako podvod - volby nebyly ani před rokem, sliby ještě nebyly zapomenuty

ad6 - rozmach malých stran v posledních 2 letech

Jinými slovy - fakt blbá doba pro ODS i pro VV na předčasné volby, pro TOPku relativně v pohodě; předčasné volby jsou pro ODS i VV sebevražedné šílenství
sirien
25. dubna 2011 • 01:32
jo a ad 7 - po posledních dvou letech jsou všechny strany finančně vyždímaný takřka ke dnu, zadlužený až po krk... a velké strany více než malé (které těch peněz a příjmů nemají tolik, takže musí hospodařit rozumněji) Předčasné volby teď by znamenaly, že ODS a ČSSD do nich půjdou s o dost menším náskokem rozpočtu na marketing a reklamu => další navíšení možností malých stran, zmenšení vlastních možností na přemazání vlastních přehmatů (ČSSD má těch přehmatů míň, ale zase má o to větší dluhy). Veverky nevim jak na tom sou finančně, ale sou na tom blbě s preferencema, TOPka vyšla z voleb co se pamatuji ekonomicky relativně klidně, neparlamentní strany taky. Další mínus pro ODS ohledně předčasných voleb
placirkabodlo
24. dubna 2011 • 13:58
by mela byt povinna cetba nejpozdeji v prvni tride. at vi decka do ceho jdou. bleeeeee
limak007
24. dubna 2011 • 16:47
Nojo, je vidět, že už jsi druhák. Tak frajeříš, co?
placirkabodlo
25. dubna 2011 • 10:28
jsem furt prvnak, naveky veku
sirien
25. dubna 2011 • 01:35
Měla by být povinná četba... jako aby jí nikdo nečetl?
Není to tak dávno co jsem střední školství opustil (vlastně už skoro čtyři roky, ale whatever) a jedna z věcí které si pamatuji jasně je: povinná četba se zásadně nečte, ani když je známkovaná, když je nejhůř a tak se šmelí jak se jen může, tetička wiki v tom ráda pomůže, když wiki nemůže strýček google zaskočí

Jediné co většina z nás kdy přečetla z povinné četby byly věci, ke kterým jsme se dostali dřív, než jsme zjistili, že je v povinné četbě vůbec máme (jinými slovy ty, ke kterým jsem se dostali alespoň o půl roku, spíše o rok dřív, než se braly)
placirkabodlo
25. dubna 2011 • 10:27
pravda, to jsem nedomyslel.
placirkabodlo
24. dubna 2011 • 13:55
se tam utrhne kus miliardy na drobila, langer to zaridi, klaus s topolankem to posveti a nam z toho zvadne pero. ale chlapaci jedou dal. dyt nas preci reprezentuji no ne chacha. a nemcova nekaka a neprdi, to same klaus, tedy na verejnosti, jinak bych tipoval, ze taky to ze sebe nejak dostat musi. treba je nekdo u toho nahraje a budeme to vedet na tutti chacha. bleeeeeee