Archív

Zpět na článek

Havlův film Odcházení provází naprosté divácké fiasko

44 komentářů

whocares
17. dubna 2011 • 16:45
Po vytunelování Chemapolu přes Lucernu u mě pan Havel ztratil veškerý kredit, a může si moralizovat a natáčet, co chce. 50 milionů, o které přišli věřitelé Chemapolu, musel stát zaplatit z rozpočtu. Ani tyto miliony plus ty, které byly z legálního prodeje, panu Havlovi nestačily a nestyděl si vzít grant od České televize, které platí diváci televizní poplatky. To je podle mě nehorázné. a to vynechám úvahy, proč přispěl miliardář Bakala, za co pociťoval takovou vděčnost. Jen zmíním, že se jako miliardář vynořuje poprvé poté, co se motal u převzetí IPB bankou ČSOB.
vyvito
14. dubna 2011 • 22:22
učí národ, uvažovat demokratickým způsobem a dal jim do rukou dar i prokletí, neboť je pouze na občanovi republiky jaké kroky zvolí při volbě strany, programu...Já osobně mu jménem člověka, který se díky němu stal člověk s občanstvím českým děkuji za jeho houževnatost. Nynější prezident je ovšem poněkud fiasko samo o sobě... Většina lidí to tak necítí, ale pro mě, jako pro občana čr, který byl pyšný na své občanství jeho chování a vůbec prezentace národa před světem - česká republika a la co chceš, to si ukradni... Nebylo by naškodu vyvodit důsledky, veřejná omluva a pro mé zhrzené srdce by idealní
vyvito
14. dubna 2011 • 22:20
Lidé, kteří působili nějakou dobu ve vysoké politice, byť nechtěně, řekl bych spíše reflexivně naučí chápat souvislosti v jistých myšlenkových pochodech. Tento um, toto prokletí je nutno zdokonalovat od prvního dne působení mezi lidmi, kteří přemýšlejí nad faktory a jejich následky a jelikož nejlepší možnost jak se připravit, je popřemýšlet nad veškerými dopady a na jejich vliv ve statě. Je třeba se otevřít mentalitě politiků, sociologů a lidí, co mají rádi přehled a nebojí se zastupovat své stanovisko, byť sebekontroverznější v případě, že opravdu věří své prognóze a tomu, že tato volba je nejlepší možnost... Václav Havel je osobnost, která je pro mě ikonou už od nějakých osmi let, kdy jsem cítil hluboký respekt vůči osobě, kterou jsem viděl párkrát na televizní obrazovce, což bylo v tom věku poněkud stresující... Václav Havel udělal pro tento stát tolik, že dluh společnosti vůči nasazení vlastního života a odhodlanosti položit život v zájmu, paradoxně toho, co vybudoval.... Bylo fajn vědět, že člověk, který ve světě zastupuje stát, ve kterém žiji a nejspíše také umřu, dýchá za tuto vlast a dle mého soudu a zhrzení ze zkorumpované vlády, která nemá v srdcích ten zápal pro vlastenectví, ale mají tam lakotu, ochotu konat zvěrstva lidem, kteří je volí a využít tak jejich nezkušenost s demokratickým režimem. Navíc Havel a jeho působení ve vládě a vlastně Havel jako takový je všeobecně nedoceněn - dle mého. Důvod? Ujal se nějakých kalkulací a využití peněz ze státní pokladny. Jelikož komunismus fungoval na principu - všichni mají všechno a všeobecný blahobyt zvyšoval náladu občanů, ale ti už neměli šanci spatřit pověstnou reakci, která byla zřejmá již z rychlostí zavedení akce... (Newton) A v období, kdy se staral, tak jediné co si zapamatovali lidé s dlouho nevyužívanou mozkovou kapacitou k vlastním rozhodnutím, bylo, že "od Havla jsme v mínusu" - paradoxně deficit byl způsoben komunismem a Havel jen uvedl vše na pravou míru. Proto si myslím, že pro člověka, který uč
sjanborn
11. dubna 2011 • 15:35
ten film stál 40 mega a tudíž by si měl na sebe vydělat.Dle počtu co píšete se nezaplatí ani z poloviny což vede k otázce ,Který šílenec do toho filmu investoval?.Bohužel stát a tedy občan nějakých 10 mil, ty ostatní bych neřešil i když na druho stranu si říkám,že Bakala asi neví co s penězma.Navíc za co proboha ty prachy utratil?Herci se napakovali,jinou odpověd neznám./pro porovnání Vratné láhve stály 30 mil ascéna nebyla statická /Jedna z mála popisných recenzí je tato­...ht­tp://av­mani­a.e1­5.cz­/odcha­zeni-recenze-filmu
staracek
6. dubna 2011 • 21:28
Až se to dostane do kin jakožto film pro školy, ona ta návštěvnost stoupne. Čuchám to jako budocí součást maturity z češtiny
anna585
12. dubna 2011 • 16:46
Taky jsem na ty školy pomyslela. Školáci návštěvu kina určitě uvítají
von.rammstein
6. dubna 2011 • 18:18
a tak mně se to docela líbilo!
promirul
6. dubna 2011 • 14:59
Právě naopak,osoba autora má s tím všechno společné,pokud uměl stavět dobře kulisy a válet sudy,neznamená to,že je dramatik.
denia
6. dubna 2011 • 14:16
nebuďte tak přísní na dědouška.Vždycky chtěl být reži***m a tak,když na to má,co by si ten sen nesplnil.Doma si to bude pouštět pro radost tak,jako jiní prohlížejí alba svých potomků na nočníčku,na zahrádce,s pejskem a kočičkou a pod.Vždyť s věkem těch potěšení ubývá.Svět je plný absurdit a ta 4%,co na film přišla je vlastně úspěch.A pokud film pošle třeba do USA,4% budou představovat mnohem větší číslo a tedy i větší úspěch.
mik-23
6. dubna 2011 • 14:16
jak tady pisou jini, dalo se to cekat. Hlavni navstevnici kin, tedy rodiny s detma nebo bandicky pubertaku radsi zajdou na Hollywoodskej megafilm, a ze bude o nicem je nezajima, hlavne ze bude na co koukat. Navic v Cechach je hodne velky procento lidi, ktery Havla z me nepochopitelnych duvodu uprimne nenavidi, tak ty na nej asi taky nepujdou i kdyby to tybo o invazi martanu. Film jsem teda jeste nevidel a rad se podivam i kdyby to nebylo nej. A kdyz uz jsme u toho, ktery cesky film posledni doby stal za neco. Me se libil Zralok v hlave, o kterym vlastne ani vetsina lidi nejspis nevi ze je a i kdyby, tak je to taky neco trochu jineho, pak snad jeste Protektor, pro dalsi bych musel jit hodne do minulosti...