Komentáře

Zpět na článek

Smutný osud českých letadel L-159: Španělé je odebrali, rozebrali a uložili

10 komentářů

pepic
6. dubna 2011 • 18:43
na lov imigrantů v pobřežních vodách. Nadzvukové stíhačky v tomto selhávají a mohou střílet jen velmi drahými raketami.
tomik007
5. dubna 2011 • 20:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
sendyman
5. dubna 2011 • 19:55
pane Bucherte.
Pořád ještě jsem přesvědčen (jako laik a fanda, samozřejmě), že L-159 je DOBRÝ letoun.
Za určitých podmínek a pro určité státy.
Tyhle cancy, abychom si jako "o tom mysleli svoje" jsou na dvě věci. Modří už vědí.
Buďte konkrétní. Jinak běžte do hajzlu.
neilyoung
5. dubna 2011 • 21:50
Modří tohle éro objednali v počtu 72ks, a navíc jistý tehdejší náměstek (a dnes fakticky předseda vlády) nepojistil cenu proti pohybu USD, takže se nám L-159 pěkně prodražily. Možná jako cvičný letoun jsou OK, ale jinak k ničemu. Bitevníky nejsou až tak potřeba, nemusely se vyřazovat Su-25 a Su-22.
sendyman
6. dubna 2011 • 07:23

Nebudu se s Vámi bavit o kvalitách letounu - to je na dlouhou debatu mezi odborníky a já přiznávám, že jsem jen fanda do letectví. Nicméně Vaše věta, že jsou "jinak k ničemu", je nesmysl. Umím si představit spoustu států, kde by byly chloubou letectva. Proč tomu tak není, je otázka jiná.
Ale rozesmál jste mne: převedl jste hlášku "modří už vědí" do politiky. Přitom je to hláška (a vzhledem ke svým zkušenostem jsem se domníval, že obecně známá) z jakési dětské vědomostní TV soutěže. Soutěží (asi) dva týmy - přinejmenším modrý a červený. A ve chvíli, kdy se jeden z týmů hlásil, že má splněno, moderátor řekl "modří už vědí". Používá se to obecně, něco jako "my víme svý". Bylo to myšleno na pana Bucherta a jeho žvásty, které nemají žádnou vypovídací hodnotu, jen cíl, přivést "lid" k rozpakům. Ale "my víme svý!". "Modří už vědí!"
neilyoung
6. dubna 2011 • 16:09
To se omlouvám, televizor nevlastníme, a tudíž nám evidentně unikají některé velmi hodnotné informace. A letadel podobných L-159 je na trhu dostatek. Nebylo zapotřebí konstruovat již zkonstruované, a už vůbec ne nakupovat 72ks.
neilyoung
5. dubna 2011 • 16:32
CASY jsou k ničemu. Pořád se mluvilo o C-130 Herkules nebo An-70...
von.rammstein
5. dubna 2011 • 18:56
kdy se o tom mluvilo?
neilyoung
5. dubna 2011 • 21:45
O Antonovech v rámci deblokace dluhu bývalého SSSR, takže celkem dávno. A Herculové jsou možná dosud v plánu, byť olétané.
tomik007
5. dubna 2011 • 14:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.