nahoru

Kybernetická měna Bitcoin klesla nejníže za šest měsíců. Bude padat i nadále?

ČTK22. listopadu 2019 • 14:40
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Hodnota kybernetické měny bitcoin klesla nejníže za šest měsíců, krátce se dostala i pod hranici 7000 dolarů (asi 161.000 Kč). Na vině je podle agentury Reuters nejnovější zásah čínské centrální banky proti kryptoměnám a její doprovodné varování před riziky, která s sebou obchodování s digitální měnou nese.

Nejrozšířenější virtuální měna na světě během dnešního dne odepsala devět procent na 6929 dolarů, a propadla se tak nejníže od května. Nad hranici 7000 dolarů se ale vrátila a na burze Bitstamp se krátce po 13:00 SEČ prodávala za 7080,65 dolaru.

Centrála čínské centrální banky v Šanghaji upozornila, že se zaměří na nelegální aktivity kolem virtuálních měn, které se znovu objevují. Sama banka přitom podle Reuters chystá vlastní digitální měnu.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Jeho hodnota nicméně v uplynulých letech prochází značnými výkyvy.

V roce 2017 zažíval bitcoin prudký růst a ke konci téhož roku jeho hodnota překonala 19.000 dolarů. V závěru loňského roku však sestoupila do blízkosti 3000 dolarů.

Bitcoinoví spekulanti se upínají k půlení, dochází k němu jednou za čtyři roky. Změní trh? >>>

ČTK


Klíčová slova: ekonomika, měna, zprávy, bitcoinDiskuse ke článku