nahoru

Karel Gott má akutní leukémii. Informaci sám potvrdil

Eva Tušková, blesk.cz 12. září 2019 • 07:11
Karel Gott
Karel Gott
• foto: 
Archiv Blesku

Nemocemi zkoušený Karel Gott (80) si vyslechl zdrcující diagnózu. Před třemi lety překonal rakovinu, teď čelí jejímu útoku podruhé a v daleko záludnější podobě – trpí akutní leukemií. Informaci Karel Gott potvrdil deníku Blesk a dodal, že je odhodlaný s chorobou znovu bojovat… 

 

 

 

Proč zrušil dlouho dopředu plánovaný koncert k 80. narozeninám? Proč nezpíval na festivalu Benátská!, což mělo mimochodem být jeho jediné letní veřejné vystoupení? Proč byl tak často viděn před nemocnicí a jakou šanci má Karel Gott na uzdravení?

Porucha krve

Na všechny tyto otázky je až teď jasná jediná a bohužel velmi smutná odpověď. Akutní leukemie. „Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ popsal počátky akutní leukemie Blesku sám Gott, o jehož život bojuje profesor Marek Trněný.

Zemřel Karel Gott >>>

Eva Tušková, blesk.cz


Klíčová slova: Karel Gott, nemoc, leukemie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.