Turecko zakázalo obyčejnou školní hru. Je prý příliš protiválečná a odsuzuje násilí | Reflex.cz
nahoru

Turecko zakázalo obyčejnou školní hru. Je prý příliš protiválečná a odsuzuje násilí

Daniel Baret12. února 2018 • 14:10
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan - ilustrační snímek.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Regionální orgán pro vzdělávání v západním Turecku zakázal další zkoušky i představení školní hry „Zlobiví ekologové“. Prý je podle úředníků proti válce a proti násilí. Jedna z postav je totiž lidově řečeno hipík a vyjadřuje názory proti ozbrojeným konfliktům. Další pak představuje názory proti násilí obecně.

Příkaz k ukončení produkce a hraní školní hry unikl do médií poté, co informaci zveřejnil novinář Erk Acarer, a podle deníku Cumhuriyet obsahuje skutečné perly.

Podle dostupných informací přišel příkaz proto, že Turecko se nachází v turbulentním období. Například útočí na Kurdy v severní Sýrii, kteří jsou spojenci Západu. Přitom Turecko je členem Severoatlantické aliance.

Od začátku zapojení Turecka do války v Sýrii vláda navíc tvrdě stíhá sebemenší náznaky odporu svých obyvatel.

Turecký prezident Erdoğan například nazval největší místní lékařskou organizaci, Unii tureckých lékařů, milovníky teroristů a obvinil ji ze zrady, protože vydala prohlášení, ve kterém požadovala konec tureckého zapojení do války v Sýrii. Policie následně zadržela 11 vysoce postavených členů Unie.

Turecko zahájilo bombardování na severu Sýrie, vzniká nová fronta války

Turecká ofenziva v regionu Afrin na severu Sýrie začala v lednu tohoto roku. Je namířena hlavně proti Kurdům, kteří v oblasti žijí a získali většinu území této oblasti pod svou kontrolu při bojích s Islámským státem a syrským režimem Bašára Asada.

Ruku v ruce s vojenskými operacemi na severu Sýrie posiluje i autoritářská vláda prezidenta Erdoğana. Ten nechal zatknout stovky demonstrantů, kterým se nelíbí postup země v Sýrii. Zadrženi byli i novináři a lidé, kteří protestovali jen na sociálních sítích.

Turecko – náš spojenec vrah. Jak druhá největší armáda NATO postupuje s teroristy proti…
Nechutnost v Iráku: Noviny nabádaly kvůli referendu o nezávislosti k znásilňování…

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější