nahoru

V Itálii se objevily nové případy znásilnění žen imigranty

ČTK 1. září 2017 • 17:30
Policie na místě nedávného útoku v Rimini.
Policie na místě nedávného útoku v Rimini.
• foto: 
ČTK

Po hromadném znásilnění polské turistky v Rimini řeší italské úřady dalších pět nahlášených sexuálních útoků na ženy, informovala dnes agentura APA. Pobouření veřejnosti vyvolalo znásilnění seniorky nigerijským žadatelem o azyl. Kvůli dalším zločinům přišla udání na tři cizince a Itala.

Nejmenovaný Nigerijec napadl jednaosmdesátiletou důchodkyni ve středu v parku v severoitalském Miláně. K ostatním případům nejsou známy podrobnosti.

V přímořském letovisku Rimini pokračuje vyšetřování hromadného znásilnění mladé polské turistky a peruánské transgenderové osoby. Bezpečnostní složky pátrají po členech drogové bandy tvořené Maročany a Tunisany. Ti možná napadli i rakouský pár.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že v první polovině letoška se v Itálii stalo obětí znásilnění 2333 žen. Ve stejné době bylo kvůli sexuálním trestným činům udáno či zatčeno 2438 osob, z toho 904 cizinců. Vláda již ohlásila plán na pomoc obětem sexuálního násilí.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.