nahoru

Statisíce Čechů uvidí letos v Chorvatsku na moři i zcela novou dopravu. Vodní taxi Uber

Daniel Baret 1. července 2017 • 15:25
Vodní taxi společnosti Uber v Chorvatsku.
Vodní taxi společnosti Uber v Chorvatsku.
• foto: 
Twitter

V minulém roce bylo v Chorvatsku 731 000 návštěvníků z České republiky a tato balkánská země tak tradičně patří mezi nejnavštěvovanější destinace, kam jezdíme. Nebude tomu jinak ani letos. Na moři tam ale poprvé uvidí turisté nový model dopravy – vodní taxy společnosti Uber, kterou známe i od nás ze silnic. Zákazník si bude moci v Chorvatsku přitom sám určit, kam pojede.

Firma Uber bude zatím zajišťovat spojení svými rychlými motorovými čluny v Dubrovníku, ve Splitu a na ostrově Hvar. Každý člun je určený pro 12 lidí. Podobná doprava již byla předtím otestována také v tureckém Istanbulu a v americkém Miami.

Kromě cest mezi jednotlivými městy a ostrovy si budete moci pronajmout člun i na celý den na různé výlety. Na plavidle ale nemůžete zůstávat přes noc a ani si ho není možné pronajmout bez kapitána a posádky.

Co je Uber a jak funguje? Čtěte zde >>>

Například cena pronájmu člunu pro 8 osob na výlet z města Split na ostrov Hvar by měla stát kolem 2600 chorvatských kun (v přepočtu 9200 korun).

Podobně jako u automobilů, bude se vše objednávat přes mobilní aplikaci. Služba má fungovat celé letní prázdniny.Klíčová slova: uber, Chorvatsko, taxiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.