Pražská pobočka Thajského úřadu pro cestovní ruch se stane strategickým bodem pro střední a východní Evropu | Reflex.cz
nahoru

Pražská pobočka Thajského úřadu pro cestovní ruch se stane strategickým bodem pro střední a východní Evropu

19. září 2016 • 12:25
Pražská pobočka Thajského úřadu pro cestovní ruch se stane strategickým bodem pro střední a východní Evropu
foto: TAT

Thajský úřad cestovního ruchu (Tourism Autority of Thailand, TAT) otevřel svou pobočku v Praze. Guvernér TAT, pan Yuthasak Supasorn, přijel do Prahy poprvé, aby se osobně zúčastnil slavnostního otevření kanceláře v obchodním centru Quadrio na Národní třídě.

Ve svém proslovu guvernér představil strategické a marketingové plány pro střední a východní Evropu. Česká republika, která je součástí “nového trhu”, má podle guvernéra TAT potenciál přivést Thajsku movité návštěvníky preferující delší a nákladnější pobyty. Celková čísla a nárůst 8,6 % mezi roky 2014 (35.909 českých návštěvníků) a 2015 (38.998 českých návštěvníků) prokazují, že do Thajska jezdí čím dál více českých turistů.

Thajsko se svými úchvatnými plážemi, příjemným počasím, skvělou kuchyní a známou pohostinností přátelských Thajců, se v posledních letech stalo nesmírně oblíbenou destinací. Přes 30 milionů návštěvníků z celého světa  pomohlo zemi v roce 2015 vygenerovat zisk přes 1,4 miliardy bathů (přes 35,7 milionů eur) s tím, že za letošní rok se očekávají výsledky ještě lepší.

Pražská pobočka TAT by se mohla stát strategickým bodem pro střední a východní Evropu, zejména s ohledem na návštěvníky, kteří by do Thajska vycestovali poprvé.

Street View na jahodové plantáži a Železnici smrti? Jde to, ale jen pěšky

“Tím je pražská kancelář pro naši novou strategii tak důležitá. Vidíme Českou republiku a okolní státy střední a východní Evropy jako třeba Polsko, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko, Bulharsko a Ukrajinu jako slibný zdroj,” vysvětlil guvernér úřadu.

Pro rok 2016 se počet návštěvníků ze středo a východoevropského regionu odhaduje na cca 379.000. guvernér vyjádřil naději, že pokračující pomoc partnerských cestovních kanceláří, větší využití sociálních sítí a možnost charterových letů už nejen z Varšavy, ale brzy také z Prahy, bude klíčem k lepší a oboustranně výhodné spolupráci.

Na konci svého proslovu guvernér představil první ředitelku pražské kanceláře, paní Wiyadu Srirangkul.

Ve slumech potkáte chudobu, ale ne beznaděj
pet 12. dubna 2016 • 15:47

Ve slumech potkáte chudobu, ale ne beznaděj

Fenomén street food: Dočkáme se u nás někdy skutečně dobrého jídla na ulici?
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější