Ministr vnitra Chovanec chce reorganizaci policie podepsat po úterní bezpečnostní radě | Reflex.cz
nahoru

Ministr vnitra Chovanec chce reorganizaci policie podepsat po úterní bezpečnostní radě

ČTK12. června 2016 • 14:00
Milan Chovanec
Milan Chovanec
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce podepsat reorganizaci policie po úterní Bezpečnostní radě státu. Zatím prý neslyšel jediný důvod, proč by ji podepsat neměl. Uvedl to v dnešním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. S předsedou koaliční KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem se shodl na tom, že na radu by měl být pozván nejvyšší státní zástupce. Za "další možnou cestu" Chovanec označil zřízení sněmovní vyšetřovací komise.

"Já jsem zatím neslyšel jediný argument, proč bych to neměl podepsat. Počkám na jednání Bezpečnostní rady státu," odpověděl ministr na dotaz, kdy reorganizaci podepíše. "V úterý po bezpečnostní radě podepíšete tu reorganizaci?" zeptal se znovu moderátor. "Ano," odvětil Chovanec.

Šlachtagate z pohledu sociální psychologie
Jiří X. Doležal 11. června 2016 • 13:17

Šlachtagate z pohledu sociální psychologie

Zároveň se ohradil proti tvrzení předsedy koaličního ANO Andreje Babiše, že hnutí nemá problémy s korupcí. Připomněl kauzu Čapího hnízda nebo Agrotecu, která se podle něj šetří "velmi zvláštně dlouho". ANO plánovanou reorganizaci kritizuje, na základě jeho požadavku se k věci bude ve středu konat koaliční dohodovací řízení. Na bezpečnostní radu navrženou Chovancem nechce Babiš přijít. Dnes nově uvedl, že premiérovi napíše, aby na radu mimo jiné pozval i ministra spravedlnosti za ANO Roberta Pelikána. Ten pohrozil rezignací, pokud plánované změny projdou.

Šlachta skutečně rezignoval. Žalobci prověřují spiknutí

ČTK


Klíčová slova: Chovanec, ministr vnitraDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,180
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější