O křeslo na Hradě se přihlásil první adept, emigrant a podnikatel Igor Sládek | Reflex.cz
nahoru

O křeslo na Hradě se přihlásil první adept, emigrant a podnikatel Igor Sládek

Jiří Štefek2. června 2016 • 14:00
O křeslo na Hradě se oficiálně přihlásil první kandidát.
O křeslo na Hradě se oficiálně přihlásil první kandidát.
• foto: 
commons.wikimedia.org

Ačkoliv další volba prezidenta republiky proběhne až na začátku roku 2018, do boje o křeslo na Hradě se už „oficiálně“ přihlásil první kandidát – emigrant a podnikatel Igor Sládek. Svou kandidaturu oznámil v inzerátech publikovaných v MF Dnes a Lidových novinách. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček reagoval, že by se podle délky inzerátů "zřejmě mohlo jednat i o textaře."

Igor Sládek o sobě v inzerátu uvedl, že se narodil v roce 1955 v Náchodě a v roce 1980 emigroval do Německa a následně do USA. „V prosinci 1989 jsem poprvé navštívil své rodiče a sestru v Československu a od roku 1990 jsem začal podnikat v této zemi,“ píše ve svém inzerátu Sládek.

Zeman udělil druhou milost. Omilostněným je opět nemocný člověk

Čtenářům obou listů „slíbil“, že je až do konce června bude skrz placenou inzerci dvakrát týdně informovat o svých programových prioritách. A ve své aktivitě bude pokračovat i po prázdninách. „Třeba mne do té doby média začnou zvát na veřejné diskuse a já již nebudu muset platit inzerci pro sdělení svých myšlenek k tématům naší doby,“ dodává.

Lánský puč číslo dvě právě startuje. Církevní restituce jsou začátek, ale ve hře je…

Více informací o sobě, webovou stránku nebo kontakt na sebe však Igor Sládek nezveřejnil. Na Hradě však už tuší alespoň mlhavé kontury možného konkurenta Miloše Zemana. „Podle délky inzerátu to vypadá, že jde zřejmě také o textaře. Klíčové ovšem je, jaké stanovisko zaujme Kroměřížská výzva, která posuzuje kádrové profily kandidátů,“ reagoval na dotaz webu Reflex.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Miloš Zeman se zatím ještě nerozhodl, zda půjde do druhé volby a podle svých dřívějších slov tak učiní až na jaře příštího roku.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
22,570
28,770
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější