Zjednodušme to, láká voliče ODS. Kandidovat bude i legenda undergroundu František "Čuňas" Stárek | Reflex.cz
nahoru

Zjednodušme to, láká voliče ODS. Kandidovat bude i legenda undergroundu František "Čuňas" Stárek

ČTK30. května 2016 • 14:00
František "Čuňas" Stárek
František "Čuňas" Stárek
• foto: 
Ladislav Němec / Mafra / Profimedia

ODS jde do krajských a senátních voleb s heslem Zjednodušme to. Představila jej dnes spolu s kandidáty při oficiálním startu volební kampaně. Neslibuje reformy, ale to, že se zasadí o jednodušší život v regionech. Strana se chce v kampani vymezit proti rostoucí byrokracii a omezování svobody opatřeními současné vlády.

"Nemusíme kandidovat s tím, že chceme změnit úplně všechno. Mnohdy stačí změnit úplně malé věci," uvedl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura, který šéfuje volební kampani. Ve volebních programech se podle něj protkne snaha o snížení daní, odvodů, zlepšení bezpečnosti, dopravy, školství či zdravotnictví.

Předseda strany Petr Fiala uvedl, že v říjnových volbách strana vsadila na osobnosti, bez nichž sebelepší kampaň úspěšná nebude. "Pokud nemáte osobnosti, tak to prostě fungovat nebude," prohlásil. "Zjednodušme lidem život, nechme je svobodně žít a pracovat. V následujících týdnech představíme řadu konkrétních návrhů, co zjednodušit v různých oblastech, aby se v České republice žilo lépe," dodal Fiala.

ODS má 25 let. Přežívá tak na půl úvazku
Bohumil Pečinka 5. května 2016 • 17:11

ODS má 25 let. Přežívá tak na půl úvazku

V senátních volbách ODS obhajuje osm křesel ze 14, ze stávajících členů horní komory se o znovuzvolení pokoušejí čtyři senátoři - Miloš Vystrčil, Veronika Vrecionová, Tomáš Jirsa a Jiří Oberfalzer. Spolu s nimi ODS nasadila dalších 19 adeptů, v některých obvodech se dohodla s jinými stranami na podpoře jich kandidátů. K nejvýraznějším kandidátům patří František "Čuňas" Stárek, nepřehlédnutelná postava disentu a undergroundu, který musel při startu kampaně vysvětlovat původ své přezdívky. Je identická s přezdívkou postavy z jednoho francouzského filmu.

Běžte někam s eurem, my vám naňho seurem, zpívá Nohavica ve volebním spotu ODS

V krajských volbách před čtyřmi lety získali občanští demokraté 102 ze 675 mandátů. Nyní je do voleb povedou převážně starostové či místostarostové. K výjimkám patří bývalý policejní prezident Martin Červíček, který je lídrem v Královéhradeckém kraji.

ČTK


Klíčová slova: volby, ods, cuňasDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,470
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější