Francouze štve hymna fotbalové reprezentace. Je to špatně předělaný hit od Kiss, a navíc anglicky | Reflex.cz
nahoru

Francouze štve hymna fotbalové reprezentace. Je to špatně předělaný hit od Kiss, a navíc anglicky

bar3. května 2016 • 15:20
Fotbalová hymna...
Fotbalová hymna...
• foto: 
repro YouTube

Letošní mistrovství Evropy ve fotbale bude ve Francii a domácí reprezentace je jedním z vážných kandidátů na titul. Francie je také zemí, která nenechá sáhnout na svůj jazyk a samotní Francouzi se mnohdy tváří, že umí jenom francouzsky (i když to není vždy pravda). A teď takový šok – oficiální hymna pro fanoušky francouzské reprezentace je v angličtině. Zemi ihned ovládly vášně.

„Je nepochopitelné, že by hymna francouzského národního týmu měla být v angličtině. Fotbalové Euro je velký svátek sportu, který se koná ve Francii, ukáže světu obraz naší země. A také náš jazyk,“ stěžoval si André Vallini, ministr pro frankofonii (to je skupina zemí, které užívají francouzštinu jako jazyk pro dorozumění či kulturní nástroj).

Otrocká práce v Kataru: Než tam začne mistrovství světa ve fotbale, zemře prý 7000 dělníků

Aby toho nebylo málo, tak píseň I Was Made for Lovin´ you, My Team nazpívala sice francouzská skupina, ale jako na potvoru má také anglický název – jmenuje se Skip The Use. A do třetice, nelíbí se ani výběr písně. Je to přejmenovaná a lehce přetextovaná varianta hitu známé americké rockové kapely Kiss. Mnoho Francouzů se proto rozhořčeně ptá: Co je na tom francouzského?

Hudebníci kapely Skip The Use ale tvrdí, že jazyk písničky je podružný, důležité prý je, zda se bude posluchačům a fotbalovým fanouškům líbit. Jenže někteří lidi označují skladbu za „přihlouplý popěvek“ a kritizována je především na sociálních sítích. Vše shrnuje Jamie Reston svým komentářem na YouTube: „Francouze by nemělo štvát, že je to anglicky, mělo by je štvát, že je to sr*čka.“

Tak aspoň, že “Gabča” Soukalová zpívá. Jde jí to líp než jiným sportovcům. Porovnejte sami

Ministr Vallini si hned také postěžoval, že v letošní pěvecké soutěži Eurovize bude zemi zastupovat skladba „J'ai cherché“, která je také z poloviny anglicky. Vystoupí s ní Amir Haddad, francouzsko-izraelský zpěvák, který má židovské, arabské i španělské kořeny.

Fotbalové Euro, na kterém budou hrát i reprezentanti České republiky, se uskuteční ve Francii od 10. června do 10. července.

Bruselští atentátníci chtěli prý původně útočit na fotbalové Euro

bar


Klíčová slova: fotbal, covery


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější