Na oslavu narození prince vysadili v Bhútánu 108 tisíc stromů | Reflex.cz
nahoru

Na oslavu narození prince vysadili v Bhútánu 108 tisíc stromů

Tereza Stonišová25. března 2016 • 09:21
Strom. Ilustrační snímek
Strom. Ilustrační snímek
• foto: 
ČTK

Před dvěma týdny se bhútánskému královskému páru, pětatřicetiletému králi a o deset let mladší královně, narodil první syn. Země narození následníka trůnu řádně oslavila - u příležitosti narození malého prince bylo vysazeno přes 100 tisíc mladých stromků.

Tisíce lidí se v Bhúránu připojilo k tomuto daru k narození mladého prince. Myšlenka vysazovat tak vysoké množství stromů je nejen symbolická, ale pro malou zemi v Himalájích také prospěšná - více než polovina (55 procent) země je sice pokryta lesy, Bhútán se však nachází v průměrné výšce 3000 metrů nad mořem, což znamená značně řidší vzduch, jemuž alespoň částečně ulevují právě tisíce stromů.

Zpráva zaujala kromě místních i zahraniční média - dnes o neobvyklém daru k narození prince Gyalseye informoval britský web deníku Independent nebo také BBC. 

Pro obyvatele Bhútánu má vysazování stromů především náboženský význam - většina obyvytel tohoto státu se hlásí k buddhismu, jehož učení hlásá, že strom je symbolem dlouhého života, zdraví a krásy. I z tohoto důvodu také Bhútánci berou otázky životního prostředí a zachování ekosystémů velmi zodpovědně. BBC uvedla, že v Bhútánu byl dokonce přijat zákon, který stanovuje, že 60 procent země musí být pokryto stromy. Země se díky pěstování stromů dostala dokonce do Guinessovy knihy rekordů, když se jí během loňského roku podařilo úspěšně vypěstovat 50 tisíc stromů během jediné hodiny.

 

Tereza StonišováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,040
29,400
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější