nahoru

IKEA nesmí v Indonésii používat svůj název

pet 5. února 2016 • 16:17
IKEA v Indonésii
IKEA v Indonésii
• foto: 
ČTK

Švédský výrobce nábytku IKEA přišel o právo na používání vlastního jména v Indonésii, rozhodl tamní nejvyšší soud. Ikea tam na rozdíl od zbytku světa bude označovat lokální firmu vyrábějící nábytek z ratanu.

Intan Khatulistiwa Esa Abadi zaregistroval tuto zkratku v roce 2013. Švédská IKEA ji sice v Indonésii měla registrovánu již od roku 2010, nepoužívala ji však aktivně pro obchodní účely následné tři roky, a mohla tak být vymazána.

Rozhodnutí tříčlenného soudu nebylo jednohlasné, jeden ze soudců argumentoval, že toto pravidlo nemůže být aplikováno na tak velkou firmu, jakou je IKEA, kolegy však nepřesvědčil. Soud se ke sporu, který trval od roku 2014, vyjádřil již loni v květnu, až nyní se však rozsudek objevil na webu.

Jak se tedy bude jmenovat jediný indonéský obchod IKEA, který byl v roce 2014 otevřen v Tangerangu poblíž Jakarty, se zpráva z Guardian.co.uk nezmiňuje.

pet


Klíčová slova: soud, ikea, IndonésieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.