nahoru

Potvrzeno: Převrácená loď s imigranty u Libye pohřbila nejméně 300 lidí

bar 6. srpna 2015 • 12:16
Potvrzeno: Převrácená loď s imigranty u Libye pohřbila nejméně 300 lidí
foto: Lékaři bez hranic

Při neštěstí u libyjských břehů, kde se potopila přeplněná loď s imigranty, zahynula nejméně polovina z 600 lidí na palubě. Oznámila to organizace Lékaři bez hranic, jejichž záchranná loď Dignity I byla mezi prvními, které začaly se záchranou trosečníků.

Přeplněná dřevěná loď vydala nouzový signál ve středu po poledni a převrhla se v okamžiku, kdy se blížila pomoc. Neštěstí se odehrálo asi 15 kilometrů od libyjských břehů.

„Byl to strašlivý pohled: lidé se zoufale drželi záchranných kruhů, člunů nebo čehokoli jiného na dosah, aby se zachránili. Plavala mezi nimi těla těch, co se již utopili,“ vypověděl Juan Matías, projektový koordinátor na lodi Dignity I.

Video, pořízené z lodi Lékařů bez hranic, ukazuje dramatické chvíle boje o životy záchranářů z této lodi a lodi irského námořnictva Le Niamh.

Letos už podle odhadů našlo smrt ve Středozemním moři během nebezpečné cesty za lepším životem v Evropě více než 2000 běženců. Za celý loňský rok zde zahynulo 3279 osob, uvedla v úterý Mezinárodní organizace pro migraci.

 

Video se připravuje ...
Záchranná akce Lékařů bez hranic u LibyeVIDEO Lékaři bez hranic

bar


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.