nahoru

Hackeři vyhrožují zveřejněním osobních údajů z erotické seznamky určené záletníkům

ČTK21. července 2015 • 11:00
Seznamka se zaměřuje na lidi, kteří žijí v manželském či partnerském svazku a chtějí si jen tajně užít
Seznamka se zaměřuje na lidi, kteří žijí v manželském či partnerském svazku a chtějí si jen tajně užít
• foto: 
profimedia.cz

Počítačoví piráti tvrdí, že se zmocnili osobních údajů více než 37 milionů členů zaregistrovaných na mezinárodním seznamovacím serveru Ashley Madison. Ten se zaměřuje na lidi, kteří žijí v manželském či partnerském svazku a chtějí si jen tajně užít. Hackeři podle zahraničních médií vyhrožují, že pokud stránky neukončí provoz, zveřejní mimo jiné snímky nahých členů i sexuální fantazie, s nimiž se lidé hledající mimomanželský vztah svěřili na síti.

Piráti mimo jiné hrozí, že zveřejní skutečná jména členů a čísla jejich kreditních karet. Pro společnost Ashley Madison, která používá slogan "Život je krátký. Dopřejte si románek", by byl únik dat vážným problémem - firma se totiž chystá vstoupit na burzu a plánuje další růst.

Hackeři prý chtějí poukázat na to, že lidem, kteří se rozhodnou svůj profil smazat, provozovatel stránek naúčtuje poplatek, avšak údaje v jeho databázi ve skutečnosti zůstanou. "Informace nejsou smazány, jak Ashley Madison slibuje. Obsahují skutečná jména a adresy, což je samozřejmě ten nejdůležitější údaj, který chtějí uživatelé nechat smazat," uvedli hackeři v prohlášení.

Mateřská společnost serveru Avid Life Media z Kanady únik dat bez dalších podrobností potvrdila a oznámila, že s policií spolupracuje na dopadení hackerů.

ČTK


Diskuse ke článku